GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: poniedziałek, 20-05-2024
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Marszałek wręczył nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury regionu Śląska Opolskiego

Nagrody dla animatorów i twórców przyznaje się społecznikom i osobom zawodowo związanym z kulturą za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania lub ochrony kultury i dziedzictwa regionu, zaangażowanie w dzieło pielęgnowania wzbogacania kultury Śląska Opolskiego oraz pełną zapału i pasji pracę na rzecz pomnażania dorobku kulturowego naszego regionu”.

Nagroda Marszałka 2.jpeg

W tej edycji konkursu nominowanych było 60 osób. Kapituła postanowiła uhonorować twórców, którzy całokształtem swoich działań i postaw, zachęcają innych do aktywnego uczestnictwa w przestrzeni publicznej. W tym roku  Marszałek postanowił wręczyć 10 nagród marszałka województwa opolskiego dla animatorów i twórców kultury. Wśród nagrodzonych znalazł się Mariusz Jabłoński z Domu Kultury w Wilkowie. Laureaci mają na koncie wyjątkowe osiągnięcia na rzecz kultury, działalności artystycznej czy upowszechniania i ochrony dziedzictwa kulturowego na Opolszczyźnie.

Nagroda Marszałka 1.jpeg

Ochrona dziedzictwa kulturowego jest nie tylko przyjemnością, ale przede wszystkim obowiązkiem wobec mieszkańców naszej gminy. Dlatego cieszę się, że Marszałek dostrzegł działalność takiego małego Domu Kultury w jakim ja pracuję. Bo ta nagroda tak naprawdę powinna trafić do dyrektorów placówek oświatowych, sołtysów oraz wielu nauczycieli z którymi od kilu lat współpracuję. Z doświadczenia widzę, że tak zwana kultura przez duże K czyli teatry, muzea czy galerie będą miały się dobrze a takie małe jak nasz Dom Kultury będą coraz gorzej dofinansowane w związku z tym popadną w zwykły marazm. Ja mam to szczęście, że nasza gmina nie oszczędza na kulturze. Dlatego chciałbym podziękować Bogdanowi Zdybowi – Wójtowi Gminy Wilków za to, że jest takim moim mecenasem kultury, który rozumie potrzeby kulturalne mieszkańców Gminy Wilków i nie żałuje funduszy na dzieci, seniorów  oraz wszystkie inne wydarzenia kulturalne – informuje Mariusz Jabłoński – laureat nagrody marszałka.

Projekt i realizacja: © 2011-2024 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności