GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 20-10-2021
Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

26 Finał WOŚP dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków

14 stycznia w Wilkowie jak i całej Polsce oraz kilkudziesięciu miejscach na świecie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem fundacja będzie zbierać pieniądze dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków.

26-finał-WOSP.png
 

Tego dnia bisko 120 tysiecy wolontariuszy wyjdzie na ulice miast i wsi w całej Polsce, którzy będą zbierać pieniądze do kolorowych puszek. W Wilkowie podobnie jak w całym kraju, 14 stycznia zostanie zorganizowany 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu już od wczesnych godzin porannych wolontariusze z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wilkowie będą kwestować we wszystkich miejscowościach Gminy Wilków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórka wolontariuszy planowa jest na godzinę 17:30 w Domu Kultury w Wilkowie, gdzie w tym roku sztab WOŚP przygotował dla wolontariuszy oraz mieszkańców Gminy Wilków wiele rożnego rodzaju  atrakcji z planowanym na godzinę 20:00 pokazem sztucznych ogni (tradycyjne światełko do nieba).

W ciągu poprzednich 25 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 825 mln PLN.  Celem 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej jest wyrównywania szans w wleczeniu noworodków. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy dotychczas na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 PLN. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.

JAK WYGLĄDA WOLONTARIUSZ

Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka - naklejki, drugi wolontariusz (dla bezpieczeństwa nie należy chodzić samemu) i identyfikator. Szczególnie ważny jest ten ostatni. To dzięki niemu wiemy czy osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze rzeczywiście jest wolontariuszem. Na identyfikatorze znajduje się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka naszej Fundacji oraz kod QR.

 

HARMONOGRAM 26 FINAŁU WOŚP W WILKOWIE:

17:30 - Zbiórka Wolontariuszy w Domu Kultury w Wilkowie
18:00 - Jasełka (PSP w Wilkowie)
18:30 - Samodzielne Koło Gospodyń Wiejskich w Bukowiu
19:00 - Wilkowianie
19:30 - Kapela Wilkowska
20:00 - Światełko do Nieba (OSP Wilków)

Mariusz Jabłoński
źródło: www.wosp.org.pl

serce-WOSP.png

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności