Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 07-08-2022
Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Festyn w Młokiciu

Festyn w Młokiciu

W dniu 19 maja 2007 r. w miejscowości Młokicie w pięknej scenerii parku odbył się festyn pn. Dzień Matki połączony z Dniem Dziecka.
Inicjatorem tego festynu był Sołtys Wsi Młokicie – Edward Jaśnikowski wspólnie z Radą Sołecką. Celem tej imprezy była integracja środowiska a głównie by w ten majowy piękny dzień wspólnie spędzić czas. Otwarcia imprezy dokonał Sołtys Wsi – Edward Jaśnikowski.
Wśród gości zaproszonych byli mi.n.: Wójt Gminy Wilków – Zygmunt Szulakowski, Przewodniczący Rady Gminy Wilków – Zygmunt Pniewski.
Wójt Gminy zabierając głos serdecznie powitał mieszkańców, podziękował Sołtysowi i Radzie Sołeckiej za zorganizowanie imprezy oraz złożył życzenia z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka.
Imprezę rozpoczęto od wręczenia laurki z słodką niespodzianką mamom ze okazji ich święta przez Sołtysa, Wójta Gminy i Przewodniczącego Gminy. Kolejną miłą niespodzianką dla mam był program artystyczny przygotowany przez ich dzieci. Oczywiście nie zapomniano o dzieciach.
Wszystkie dzieci z Młokicia a jest ich aż 78 z okazji Dnia Dziecka otrzymały paczuszki ze słodyczami, które zostały przygotowane przez Panią Barbarę Bratosiewicz z Lubskiej. Program imprezy był bardzo różnorodny, każdy uczestnik mógł coś znaleźć dla siebie. Najwięcej satysfakcji zbudziły wśród uczestników imprezy konkursy dla dzieci i młodzieży. Dzieci z wielką ochotą uczestniczyły w różnych konkurencjach , jednak najwięcej emocji wzbudził konkurs rysunkowy pn. portret mojej mamy. Wielką atrakcją festynu były zawody wędkarskie. W zmaganiach wzięło udział 12 zawodników. Młodzi zawodnicy zaprezentowali różnorodne techniki i sposoby łowienia ryb. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała powołana przez Organizatora Komisja z Koła Wędkarskiego „Lin” w Młokiciu. Po długiej rywalizacji wyłoniono najlepszych młodych wędkarzy;
w kategorii: uczniowie szkoły podstawowej klas VI i młodzież gimnazjalna:
I miejsce Andrzej Konefał
II miejsce Damian Cholewa
III miejsce Michał Gronkowski
III miejsce Paweł Obuchowski
w kategorii: uczniowie szkoły podstawowej klas I-V:
I miejsce Dawid Konefał
II miejsce Michał Cholewa

W/w zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy, dodatkowo Andrzej Konefał otrzymał puchar od Prezesa Koła Wędkarskiego „Lin” w Młokiciu – Pana Zbigniewa Jarząbka za złowienie największej ryby podczas zawodów.
Kolejną atrakcja festynu były mecze: kawalerowie-żonaci, uczniowie szkoły podstawowej-gimnazjum. Wyniki ukształtowały się następująco: w meczu uczniowie szkoły podstawowej - gimnazjum w rzutach karnych wygrali uczniowie z gimnazjum natomiast w meczu kawalerowie-żonaci wygrali kawalerowie. Zwycięzcy otrzymali puchar ufundowany przez Sołtysa Wsi Młokicie. Dodatkowymi atrakcjami podczas festynu była dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa, popcorn, balony i loteria fantowa.
O dobre samopoczucie uczestników festynu zadbały panie w osobach: Krystyna Krakowiak, Honorata Konefał , Aleksandra Gronkowska, Marta Gąsior i Elżbieta Jaśnikowska, które częstowały domowymi wypiekami, kawą, napojami, kiełbaskami z grilla. Na zakończenie festynu odbyła się zabawa taneczna na powietrzu do późnych godzin wieczornych przy rytmach Zespołu „ AMAT” z Krasowic. Wszyscy bawili się wspaniale. Do zobaczenia 30 czerwca br. na wspólnym biesiadowaniu w Młokiciu.

DSC06725.jpeg DSC06727.jpeg DSC06728.jpeg DSC06729.jpeg   DSC06736.jpeg   IMAG0002.jpeg   IMAG0010.jpeg   IMAG0007.jpeg IMAG0006.jpeg IMAG0013.jpeg IMAG0020.jpeg IMAG0024.jpeg   IMAG0040.jpeg


Opr. Dorota Birska
podinspektor ds. kultury i sportu
w Urzędzie Gminy w WilkowieProjekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności