Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 17-05-2022
Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

Ochotnicza Straż Pożarna w Bukowiu otrzymała nowoczesny wóz bojowy

WozOSPBukowie-1.jpeg

Zakupiony nowoczesny wóz ratowniczo-gaśniczny zabudowany jest na podwoziu MAN TGM 18.340. Pojazd został w pełni wyposażony w nowoczesny sprzęt ratowniczo – gaśniczy: zbiorniki wody o pojemności 4500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 450 litrów, autopompę o wydajności 3000 l/min, maszt oświetleniowy, wyciągarkę o sile uciągu 8 ton. Za kwotę 61 452,00 zł (dotacja przekazana przez Gminę Wilków, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu oraz Fundację VELUX) samochód został doposażony m.in. w: aparaty powietrzne, pilarki do drewna, stali i betonu, kamerę termowizyjną, defibrylator wraz z zestawem ratownictwa medycznego, agregat prądotwórczy, motopompę pływającą, drabiny pożarnicze, sprzęt pomiarowy i wykrywczy oraz armaturę do podawania wody i piany gaśniczej, sprzęt hydrauliczny do ratownictwa technicznego. Dzięki napędowi 4×4 strażacy też mogli nieść pomoc także w trudniejszym terenie. W kabinie samochodu  przewidziane jest miejsce dla 6 strażaków. Dzięki temu zakupowi druhowie z OSP Bukowie będą szybciej, łatwiej i bezpieczniej ratować mienie a przede wszystkim zdrowie i życie mieszkańców Gminy Wilków jak i całego powiatu namysłowskiego. Dzięki temu zakupowi  znacznie zwiększyły się możliwości bojowe OSP Bukowie. Oby jednak na akcje wyjeżdżał jak najrzadziej!!!

WozOSPBukowie-2.jpeg

Nowy nabytek  nadaje się do akcji w różnych sytuacjach, nie tylko do pożarów, ale np. do usuwania skutków wypadków drogowych. Jest kolejnym zakupionym przez Gminę Wilków nowym wozem bojowym. Poprzednim zakupionym wozem strażackim był zakupiony dla OSP Wilków średni samochód pożarniczy Iveco Euro Cargo z kabiną dla 6-ciu członków załogi, napędem 4x4, ma zbiornik na 3,5 tysiąca litrów wody i 350-cio litrowy zbiornik na środek pianotwórczy, wyciągarkę, drabinę pożarniczą, agregat prądotwórczy oraz autopompę o wydajności  2800 litrów na minutę.

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności