GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: sobota, 23-10-2021
Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Życie dzieli między rodzinę i pracę

7 grudnia 2017 roku w Teatrze im. Jana Kochanowskiego odbyła się Gala "Opolszczyzna aktywna społecznie" podczas, której rozstrzygnięty został konkurs Społecznik Roku Województwa Opolskiego 2016. Nagroda przyznawana przez Marszałka Województwa ludziom i organizacjom angażującym się dla dobra innych. Kapituła przyznała nagrodę „Społecznik Roku Województwa Opolskiego” - Bronisławie Meli. Jest to niezwykle ważne wyróżnienie, które pokazuje jak ważna jest praca filantropijna na rzecz osób najbardziej potrzebujących.

Mela Bronisława.jpeg

Od zawsze byłam otwarta na pracę dla społeczeństwa. Już w szkole angażowałam się w działalność harcerską, kółka tematyczne i chór szkolny. To były moje warsztaty. Wychowałam się w licznym rodzeństwie i dzięki temu już jako dziecko wiedziałam, że wszystko załatwia się przez współpracę i kompromis. Nie byłam obecna na gali choć bardzo pragnęłam poczuć tą atmosferę i doładować akumulatory dobroci i empatii. Od 37 lat jestem pielęgniarką, a ze środowiskiem Gminy Wilków związana jestem 32 lata. Kilkanaście lat temu współtworzyłam Stowarzyszenie Nadzieja, które do dziś funkcjonuje i prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej. w tym czasie organizowałam wiele zbiórek charytatywnych dla osób chorych i niepełnosprawnych. w roku 2006 przyszło mi się zmierzyć z działalnością nie związaną z moją pracą zawodową. Powstawało Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa obecnie z siedzibą w Oleśnicy. Cały ten czas intensywnie pracuję jako członek zarządu z różnymi funkcjami. Wiele dobrego zadziało się na przestrzeni tych kilkunastu lat z udziałem środków unijnych pozyskanych przez LGD. Ponadto pracuję w komisji gminny: Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałaniu Przemocy w Rodzinie. Życie dzielę między moje kochane pielęgniarstwo, rodzinę i pracę społeczną. Jako, że “burze" w życiu mnie nie ominęły wykorzystuje swoje doświadczenia życiowe i zawodowe by pomagać.

Bardzo dziękuję Panu Wójtowi Bogdanowi Zdybowi za zgłoszenie mnie do konkursu, a kapitule za utytułowanie mnie "Społecznikiem Roku Województwa Opolskiego 2016".

Sama nigdy nie zrobiłabym tyle dobrego. Dziękuję ludziom, którzy zawsze z entuzjazmem odpowiadali na moje apele o pomoc dla potrzebujących. Jest jeszcze wiele do zrobienia np hospicjum domowe.Kocham trzeci sektor, bo nie ma granic. Trzeba to robić do końca świata i jeden dzień dłużej. Raz jeszcze bardzo dziękuję - informuje laureatka.

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności