GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 29-05-2024
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Gmina Wilków rozpoczyna inwestycję w ramach projektu partnerskiego „Ochrona, promocja i rozwój dziedzictwa kulturowego na obszarze Stobrawskiej Strefy Rehabilitacji i Rekreacji – część północna”

20 lutego w Urzędzie Gminy w Wilkowie podpisano umowę na wykonanie prac dotyczących zagospodarowania terenu przy zabytkowym Kościele Parafialnym p.w. Oczyszczenia NMP w Bukowiu. Dokument podpisali Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilków oraz Piotr Kozub pełnomocnik Spółki Cywilnej „TAP”  Piotr i Tadeusz Kozub z Namysłowa.

podpisanie Umowy Parking Bukowie.jpeg

W ramach inwestycji zaplanowano m.in. utwardzenie nawierzchni placu wraz z utworzeniem miejsca dla  osób niepełnosprawnych, wymianę starych, zdezelowanych płyt na nową nawierzchnię z kostki brukowej o powierzchni  692 m2. Powstanie również altana drewniana o powierzchni 8 m2 oraz poręcz dla osób niepełnosprawnych o konstrukcji stalowej, umiejscowiona przy chodniku. Zgodnie z podpisaną umową inwestycja zostanie zakończona do końca kwietnia 2018 r. 

Poza Gminą Wilków w projekt partnerski zaangażowana jest również Parafia Rzymskokatolicka p.w. Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny w Bukowiu, która realizować będzie zadania własne, m.in. odrestaurowanie wnętrza kościoła filialnego pw. św. Piotra i Pawła w Pągowie i montaż systemów zabezpieczających w kościele Oczyszczenia NMP w Bukowiu.

Celem głównym projektu jest zwiększenie dostępności zasobów kulturowych i wykorzystanie potencjału endogenicznego obszaru, poprzez rewitalizację zabytkowych obiektów znajdujących się na terenie Powiatu Namysłowskiego (w obrębie Stobrawskiej Strefy Rehabilitacji i Rekreacji – część północna). Jest on dofinansowany z środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020, w ramach Działania 5.3 Ochrona dziedzictwa kulturowego i kultury, Poddziałanie 5.3.1 Dziedzictwo kulturowe i kultura.

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2024 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności