GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: poniedziałek, 06-12-2021
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Dzień Kobiet w Gminie Wilków

Dzień Kobiet jest świętem obchodzonym od 1910 roku. Początki jego obchodów związane są ze strajkami w Stanach Zjednoczonych. W 1909 roku, podczas jednego z nich, strajkujące kobiety zostały zamknięte w fabryce w której wybuchł pożar. Obchodzenie Dnia Kobiet ma na celu uczczenie ich pamięci. Obecnie dnia 8 marca kobiety obdarowywane są różnego rodzaju kwiatami i innymi upominkami. Z okazji tego święta 10 marca o godzinie 18:00 w Domu Kultury w Wilkowie odbyła się uroczystość w której wzięły udział Panie z naszej gminy i nie tylko. Takie wydarzenia jak Dzień Kobiet sprzyjają zacieśnianiu więzi pomiędzy mieszkańcami. Jest to doskonała okazja aby podziękować wszystkim Paniom za wkład i zaangażowanie w życie gminy.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się od złożenia życzeń i wręczenia kwiatów przybyłym paniom. Następnie wszyscy zasiedli do stołów by skosztować pysznych dań oraz mile spędzić czas w dobrym towarzystwie. Tego dnia w budynku Domu Kultury w Wilkowie stoły zostały zastawione pysznymi potrawami przygotowanymi przez panie kucharki. Wieczór umilał zespół muzyczny „Pryzmat”. W Wilkowie organizatorem spotkania był Zbigniew Reczuch Sołtys Wilkowa wraz z radą sołecką.

 

 

W Pszenicznej i Bukowiu uroczystość była nie mniej radosna. Panie w doskonałych humorach spędziły czas w swoim gronie. W Pszenicznej organizatorem była Sołtys Alina Wróblewska wraz z Przemysławem Bałachowskim Radnym Gminy, natomiast w Bukowiu organizacją tego wyjątkowego święta zajęły się Panie ze Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich wraz z Barbarą Kuświk Sołtys Bukowia. Na zaproszenie Bogdana Zdyba Wójta Gminy Wilków oraz Mariusza Jabłońskiego Członka Zarządu Powiatu Namysłowskiego w Wilkowie, Pszenicznej i Bukowiu wystąpił Patryk Dybka – młody wokalista z powiatu namysłowskiego z repertuarem skierowanym dla wszystkich przybyłych Pań.

Oliwia Konefał

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności