Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 28-06-2022
Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Światowy Dzień Inwalidy 2006

IMAG0001.jpegW dniu 24 czerwca 2006 r. na terenie Strzelnicy Wojska Polskiego w Opolu – Winowie z okazji ŚWIATOWEGO DNIA INWALIDY pod hasłem: „Współdziałamy z osobami niepełnosprawnymi w realizacji ich potrzeb i celów’’ odbyło się uroczyste spotkanie emerytów, rencistów i inwalidów z województwa opolskiego.

Organizatorami tej wspaniałej uroczystości był Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy w Opolu, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu, Towarzystwo Przyjaciół Opola oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Opolu.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Marszałek Województwa Opolskiego - Grzegorz Kubat, Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZERiI w Opolu - Alfred Dydymski, samorządowców województwa opolskiego reprezentowali: Starosta Powiatu Namysłowskiego - Andrzej Spór i Wójt Gminy Wilków - Zygmunt Szulakowski.

IMAG0007.jpegW uroczystości wzięli udział również członkowie Koła Nr 1 z Wilkowa – naszą Gminę reprezentowała 12-osobowa grupa. Program tej imprezy plenerowej był różnorodny i bogaty. Jedynym słowem każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie i miło spędzić sobotni dzień.

W trakcie części oficjalnej odbyło się wręczenie odznaczeń i listów gratulacyjnych. List gratulacyjny od Wojewody Opolskiego – Bogdana Tomaszka otrzymał – Mieczysław Łuczyk – Prezes Koła PZERiI z Wilkowa w dowód uznania za wieloletnią pracę na rzecz Związku. Natomiast Złotą Odznakę Honorową za szczególne zasługi dla Związku przyznał Zarząd Główny PZERiI w Warszawie – Dorocie Birskiej pracownikowi Urzędu Gminy w Wilkowie.

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności