GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: sobota, 23-10-2021
Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

III Powiatowe Igrzyska Szkół Wiejskich w Lekkiej Atletyce w Wilkowie

Na obiekcie sportowym Publicznej Szkoły Podstawowej  w Wilkowie  odbyły się III Powiatowe Igrzyska LZS Szkół Wiejskich w Lekkiej Atletyce.

W zawodach uczestniczyli uczniowie z 8 szkół podstawowych: SP Bąkowice; SP Domaszowice, ZSP Jastrzębie, ZSP Smarchowice Wielkie, SP Dąbrowa, ZSP Idzikowice, PSP Bukowie oraz  gospodarz PSP Wilków  z terenu powiatu namysłowskiego - łącznie 200 uczestników, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu lekkoatletyką w naszym powiecie. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 60 metrów, 200 metrów, 400 metrów, 600 m, skok w dal oraz biegi sztafetowe 4x50 metrów i 4x200 metrów w kategorii dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i klas gimnazjalnych.

3Igrzyska-artykuł-1 .jpeg

Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a dzięki bardzo dobrej pogodzie, wielu młodych lekkoatletów uzyskało wartościowe wyniki, a niektórzy poprawili swoje rekordy życiowe. Podczas zawodów zawodnicy oraz zawodniczki zostali nagrodzeni medalami oraz dyplomami, które wręczali: Wójt Gminy Wilków – Bogdan Zdyb, Sławomir Hinborch Naczelnik Wydziału Oświaty, Półrolniczak - Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Wilkowie, Katarzyna Wypart - Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Bukowiu, Krystyna Sochalska - Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Idzikowicach, Mariusz Jabłoński z Domu Kultury w Wilkowie  oraz  Arkadiusz Kacprzak który czuwał nad przebiegiem całej imprezy sportowej.

3Igrzyska-artykuł-2.jpeg

Szczególne podziękowania kieruję do wszystkich sędziów zawodów, a w szczególności dla: Haliny Kwaśnickiej, Aleksandry Borgulat, Andrzeja Piwowarczyka, Krzysztofa Pawlaka, Seweryna Cicheckiego, Sebastiana Koniecznego, Bartłomieja Stajniaka, Marcina Marcinkiewicza, Tomasza Pokory i Piotra Majewskiego oraz Anity  Jankowskiej i Krystyny Bochniak z UG w Wilkowie oraz wszystkim uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej w Wilkowie, którzy pomagali przy sędziowaniu i nie tylko, a także wszystkim którzy byli zaangażowani. Dziękujemy także obsłudze medycznej Marcinowi Makara z PSP w Namysłowie.

Organizacja III Powiatowych Igrzysk Szkół Wiejskich w Lekkiej Atletyce w Wilkowie nie była by możliwa bez zaangażowania finansowego Bogdana Zdyba - Wójta Gminy Wilków, Zarządu Powiatu Namysłowskiego a także wsparcia Romana Półrolniczaka dyrektora PSP w Wilkowie.

3Igrzyska-artykuł-3.jpeg

Organizatorzy serdeczne dziękują wszystkim uczestnikom i opiekunom oraz sędzią a także wszystkim którzy przyczynili się do organizacji i udziału w zawodach. Do zobaczenia ponownie za rok na IV Powiatowych Igrzyskach w Lekkiej Atletyce!

Wyniki III Powiatowych Igrzysk w Lekkiej Atletyce w Wilkowie

Arkadiusz Kacprzak

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności