Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 28-06-2022
Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Zespół Wilkowianki

W naszej gminie a dokładnie w Wilkowie powstał zespół pieśni ludowej pod nazwą „WILKOWIANKI’’. Zespół składa się w chwili obecnej z 7 pań, ale mamy nadzieję, że z czasem znajdą się osoby chętne, które wstąpią do zespołu. Panie tworzące zespół pochodzą z trzech wsi naszej gminy: Idzikowic – Regina Jelonek, Jakubowic – Janina Borgulat, Wilkowa – Stanisława Depiak, Kazimiera Hojnacka, Pelagia Kowalska, Stanisława Łuczyk, Irena Solecka. Panie tworzą niepowtarzalny klimat, są przemiłymi osobami, chętnymi do współpracy, nie lubią siedzieć bezczynnie, dlatego też same wystąpiły do Wójta Gminy Wilków z propozycją utworzenia zespołu. Głównymi inicjatorkami zawiązania zespołu były Panie: Janina Borgulat i Janina Hojnacka.
Zespół pierwsze kroki stawiał w 2005 roku podczas dożynek gminnych
w Idzikowicach, następnie wystąpiły na uroczystości noworoczno-opłatkowej zorganizowanej przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Nr 1 w Wilkowie. A w tym roku swoim występem uświetniły uroczystość kościelną - mszę dożynkową, która odbyła się w kościele parafialnym w Wilkowie. Panie oprócz pięknego głosu posiadają również przepiękne stroje, których fundatorem jest Wójt Gminy Wilków – Pan Zygmunt Szulakowski i Sekretarz Gminy Wilków – Pani Irena Wagner-Cichosz.
Pragnę poinformować, że Zespół „Wilkowianki’’ w każdy poniedziałek ma próby, które odbywają się w budynku Domu Kultury w Wilkowie (I piętro – mała sala) w godzinach od 11:00 do 13:00. W związku z tym w imieniu Pań z zespołu serdecznie zapraszam osoby chętne do śpiewania oraz osoby umiejące grać na instrumentach (akordeonie, organach, gitarze) do wstąpienia do zespołu. Pamiętajmy, że razem można osiągnąć bardzo wiele a przede wszystkim mile spędzić wolny czas.
Zespół „Wilkowianki” dziękuje wszystkim za okazaną pomoc.

Zespół Wilkowianki

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności