KALENDARIUM
Dziś jest: czwartek, 04-03-2021
Imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława

X Mistrzostwa szkół w wędkarstwie spławikowym o puchar Wójta Gminy Wilków

26 maja w sobotę odbyły się kolejne już dziesiąte zawody wędkarskie dla dzieci szkolnych z terenu Gminy Wilków o Puchar Wójta Gminy Wilków. Zawody rozegrane zostały oczywiście na stawie w Dębniku u Pana Marka Bratosiewicza. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 30 zawodników ze wszystkich szkół działających na terenie Gminy Wilków.

Po przywitaniu wszystkich uczestników przez Wójta Gminy – Pana Bogdana Zdyba i Prezesa Koła PZW Namysłów – kol. Krzysztofa Hładika wszystkie sprawy organizacyjne przedstawił sędzia główny zawodów – kol. Stanisław Łowczykowski a potem przystąpiono do losowania stanowisk. O godz. 9.30 wszyscy uczestnicy z wielkim zapałem przystąpili do rywalizacji. Łowiono przez 2,5 godziny metodą spławikową na jedną wędkę. Niestety w tym roku ryby nie dostosowały się do wspaniałej prawie upalnej pogody i brały bardzo niechętnie co przełożyło się na uzyskane przez zawodników wyniki. Tylko nieliczni mogli pochwalić się pięknymi karpiami czy leszczami. Jednak nie wszystkim zawodnikom udało się złowić jakąkolwiek rybę. Punktualnie o godz. 12.00 komisja sędziowska rozpoczęła ważenie wszystkich złowionych ryb.

Po zważeniu wszystkich ryb okazało się, że zwycięzcą w kategorii szkół podstawowych z najlepszym wynikiem całych zawodów 5.285 punktów została Anastazja Bednarz ze szkoły w Idzikowicach. Drugie miejsce zajął Wiktor Abram z Dębnika a miejsce trzecie wywalczył Wojciech Łuniewski, łowiąc także największą rybę zawodów prawie 2 kg karpia, którego otrzymał od Pana Marka Bratosiewicza jako dodatkową nagrodę. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężył Maciej Wysocki przed Martyną Lubojańską. Trzeciego miejsca nie przyznano ponieważ w tej kategorii tylko dwoje zawodników złowiło ryby.

2. Martyna Lubojańska z Gimnazjum w Wilkowie

Tradycyjnie po zakończeniu zawodów na wszystkich uczestników, jak i rodziców lub opiekunów czekał poczęstunek (kiełbaski i pizza) ufundowane przez Pana Marka Bratosiewicza - Radnego Gminy Wilków.

Puchary dla najlepszych oraz medale i nagrody dla wszystkich uczestników wręczali Pan Mariusz Jabłoński Członek Zarządu Powiatu Namysłowskiego oraz Krzysztof Hładik Prezes Koła PZW Namysłów.

Zarząd Koła PZW Namysłów składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tak wspaniałych zawodów. Szczególnie dziękujemy Panu Bogdanowi Zdybowi Wójtowi Gminy Wilków oraz Panu Markowi Bratosiewiczowi Radnemu Gminy Wilków za udostępnienie stawu do wędkowania.