GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: sobota, 16-10-2021
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Jubileusz X- lecia Polskiego Związku Emerytów

Jubileusz X- lecia Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koła Nr 1 w Wilkowie oraz obchody Dnia Seniora

W dniu 14 października 2006 r. Zarząd Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koła Nr 1 w Wilkowie zorganizował uroczyste spotkanie z okazji jubileuszu X – lecia istnienia oraz obchody Dnia Seniora. Uroczystość składała się z dwóch części: z uroczystej mszy świętej w intencji członków Koła, która została odprawiona w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja w Wilkowie i części oficjalnej która odbyła się w Domu Kultury w Wilkowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Marszałek Województwa Opolskiego – Grzegorz Kubat, Starosta Powiatu Namysłowskiego - Andrzej Spór, Wójt Gminy Wilków – Zygmunt Szulakowski, Sekretarz Gminy Wilków – Irena Wagner-Cichosz, Przewodniczący Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opolu – Alfred Dydymski, Zastępca Zarządu Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opolu – Józef Flak, Przewodnicząca Rejonowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Namysłowie - Czesława Szubert, Dyrektor Banku Żywnościowego w Opolu – Elżbieta Gęglawa, Dzielnicowy Gminy Wilków – st.post. Grzegorz Musiał, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy w Wilkowie – Zygmunt Pniewski, Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Gminy w Wilkowie - Jan Kamiński, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wilkowie - Stanisława Witek, pracownicy Urzędu Gminy w Wilkowie - Dorota Birska i Wiesław Kwiecień.
Przewodniczący Koła z Wilkowa Mieczysław Łuczyk serdecznie wszystkich powitał a Pani Janina Borgulat zapoznała wszystkich biorących udział w uroczystości z historią założenia Koła Nr 1 w Wilkowie. Następnie Marszałek – Grzegorz Kubat, Starosta Powiatu Namysłowskiego Andrzej Spór i Wójt Gminy Wilków –Zygmunt Szulakowski wręczyli na ręce Przewodniczącego Mieczysława Łuczyka listy gratulacyjne zawierające wyrazy uznania dla wszystkich członków Koła za aktywną pracę na rzecz Związku. Ponadto Marszałek ufundował część strojów dla Zespołu „Wilkowianki’’. Listy gratulacyjne z rąk Przewodniczącego Związku Okręgowego za aktywną działalność na rzecz Związku otrzymali: Grzegorz Kubat, Andrzej Spór, Zygmunt Szulakowski, Mieczysław Łuczyk i Stanisława Łuczyk. Natomiast Złotą Odznakę Honorową za szczególne zasługi dla Związku przyznał Zarząd Główny PZERiI w Warszawie - Stanisławie Witek kierownikowi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wilkowie.
Całą część oficjalną uświetnił występ zespołu „Wilkowianki”, który powstał przy Kole Nr 1 w Wilkowie. Natomiast panie w składzie: Janina Borgulat, Stanisława Depiak, Krystyna Golonka, Kazimiera Hojnacka, Regina Jelonek, Maria Juchniewicz, Pelagia Kowalska, Józefa Kuźniarz, Irena Solecka, Stanisława Łuczyk przygotowały przepyszny i obfity poczęstunek. Wszyscy wspaniale bawili się do późnych godzin wieczornych przy rytmach Zespołu „Pryzmat’’ z Namysłowa.
Zarząd Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów NR 1 z Wilkowa serdecznie pragnie podziękować za wsparcie finansowe i rzeczowe: Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Wilkowie, Polskiemu Związkowi Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opolu, Gospodarstwu Rolno-Nasiennemu „Pagro” w Pągowie, Piekarni w Wilkowie, Wytwórni Pasz w Wilkowie, Firmie „Nestle Ice Cream’’ w Namysłowie. 


Historia Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów  Koła Nr 1 w Wilkowie

Koło nasze zostało założone na zebraniu Emerytów i Rencistów w dniu 23 kwietnia 1996 roku przy współpracy Wójta Pana Andrzeja Spóra oraz Zarządu Rejonowego PZERiI w Namysłowie na czele z Panią Przewodniczącą Czesławą Szubert. Na zebraniu było wówczas tylko 17 osób spośród których został wybrany zarząd. Przewodniczącym został Szczepaniak Mieczysław, zastępcą – Janczura Mieczysław, Skarbnikiem – Łuczyk Stanisława. Wybrani niedługo kierowali związkiem. Obaj panowie zrezygnowali z funkcji a Koło nasze przez rok było prowadzone przez Panią skarbnik zarządu. Pozyskaliśmy w tym czasie nowych członków. We wrześniu 1996 r. zorganizowaliśmy przy współpracy Zarządu Rejonowego w Namysłowie pierwszy Dzień Seniora, potem w styczniu 1997 r. : opłatek i następny Dzień Seniora, na którym został wybrany spośród członków nowy Zarząd: Przewodniczącym został Łuczyk Mieczysław, Zastępcą - Mętel Bogumiła, Skarbnikiem - Tadrak Helena. Zarząd w pełnym składzie działał prężniej, organizowano spotkania przy orkiestrze oraz pielgrzymki w różne zakątki kraju. W 1999 r. został zakupiony sztandar związkowy ze składek członków Koła. Sztandar został poświęconyw kościele w Wilkowie na uroczystej mszy zorganizowanej z okazji Dnia Seniora.
W ciągu tych 10-ciu lat w zarządzie zmieniali się zastępcy i skarbnicy, odchodzili na własne prośby. Obecnie działający zarząd to : Przewodniczący - Łuczyk Mieczysław, Zastępca - Borgulat Janina, Skarbnik - Solecka Irena. Zarząd w dalszym ciągu stara się uprzyjemniać czas swoim członkom organizując spotkania i zabawy taneczne, spotykamy się trzy razy w roku podczas uroczystości takich jak: opłatek, tzw. jajeczko oraz Dzień Seniora. Zarząd jednocześnie zajmuje się rozprowadzaniem darów dla najbardziej potrzebujących członków naszego Koła. Nasi członkowie korzystają z wczasów organizowanych przez Wojewódzki Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Opolu.
W ubiegłym roku 10 pań skorzystało z wczasów nad morzem, w tym roku było 8 pań na wczasach. Przy naszym Kole w Wilkowie powstał zespół pieśni ludowej pod nazwą „WILKOWIANKI’’. W zespole śpiew 7 pań, które raz w tygodniu spotykają się na próbach w Domu Kultury w Wilkowie. Zapraszamy chętnych do śpiewania a najbardziej potrzebujemy kogoś umiejącego grać na instrumencie muzycznym. Serdecznie zapraszamy. Dziś 14 października 2006 r. spotykamy się kolejny raz, jako że okazja jest niebywała bo to X-lecie naszego istnienia. Z tego miejsca pragnę podziękować za wszelką okazywaną pomoc na rzecz Związku: władzom Gminy w Wilkowie i pracownikom administracji gminnej, Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Wilkowie, władzom Powiatu Namysłowskiego i Województwa Opolskiego oraz wszystkim sponsorom. Jeszcze raz serdecznie dziękuję
w imieniu członków oraz liczę na dalszą owocną współpracę.

 

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 2 zdjęcie 4
zdjęcie 5 zdjęcie 6 zdjęcie 7 zdjęcie 9
zdjęcie 10 zdjęcie 11 zdjęcie 12 zdjęcie 13

 


Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności