GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 19-10-2021
Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Mini festyn – „Święto pieczonego ziemniaka”

Mini festyn – „Święto pieczonego ziemniaka”


30 września br na boisku sportowym w Idzikowicach odbył się mini festyn z okazji pożegnania lata i przywitania jesieni. Otwarcia imprezy dokonała Sołtys Wsi Idzikowice – Maria Staniec. Wśród gości byli: Wójt Gminy Wilków –Zygmunt Szulakowski, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Wilków – Zygmunt Pniewski, Starosta Powiatu Namysłowskiego – Andrzej Spór, Przewodniczący Rady Powiatu w Namysłowie – Antoni Płócieniczak, Proboszcz Parafii w Smogorzowie – ks. Janusz Jastrzębski.
Program artystyczny był bardzo różnorodny, a rozpoczęły go konkursy dla dzieci i dorosłych. Równolegle z konkursem rysunkowym dla dzieci o tematyce jesiennej trwał występ Zespołu „Wilkowianki”. Prace dzieci były tak piękne i ciekawe, że wszystkie dzieci zostały nagrodzone. Wielką atrakcją mini festynu była loteria fantowa, w której kupując los za „ 2 zł.” można było wygrać worek ziemniaków. O dobre samopoczucie uczestników festynu zadbały gospodynie, u których można było kupić różnorodne domowe wypieki, kiełbaskę z grilla a największym powodzeniem cieszyła się kromka chleba z domowym smalcem i ogórkiem kiszonym. Uwieńczeniem całej uroczystości był pieczony ziemniak. Przez cały czas trwania imprezy czas umilał zespół „Marecki”, a wieczorem odbyła się zabawa taneczna do późnych godzin wieczornych.
W imieniu organizatorów gorąco dziękuję sponsorom: Dyrektorowi Spółki z.o.o. „Nestle” z Namysłowa – Panu Maciejowi Klęczek, Dyrektorowi Spółki „Attis’’ z Jakubowic – Panu Bogusławowi Polak, Nadleśnictwu z Namysłowa, paniom: Agnieszce i Barbarze Makuch z Namysłowa, panom: Henrykowi Sudoł, Zygmuntowi Pniewskiemu, Krzysztofowi Kłębkowi oraz wszystkim mieszkańcom Idzikowic, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy. Serdeczne podziękowania składam Pani Dorocie Birskiej za pomoc w organizacji festynu oraz za sprawne przeprowadzenie konkursów dla dzieci i młodzieży.
Do zobaczenia na następnej imprezie.
zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3 zdjęcie 4
zdjęcie 5 zdjęcie 6 zdjęcie 7

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności