GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 22-05-2024
Imieniny: Emila, Neleny, Romy

Dożynki Gminne 2007r.

Wilków
                                   DOŻYNKI GMINNE

Tegoroczne Dożynki Gminne odbyły się 9 września w Pągowie. Mimo deszczowej i wietrznej pogody na boisku sportowym zgromadziła się liczna grupa mieszkańców i gości. Gminne święto plonów rozpoczęto uroczystą polową mszą świętą, która odbyła się w intencji rolników a celebrowali ją: proboszcz parafii w Bukowiu – ksiądz kanonik Florian Rumiński, proboszcz parafii w Wilkowie – ksiądz kanonik Henryk Szeloch i ksiądz wikariusz Jacek Hołowacz z Oleśnicy.
Po uroczystej mszy przystąpiono do staropolskiej ceremonii przekazania przez starostów dożynek bochna chleba z tegorocznych zbiorów gospodarzom gminy – Wójtowi Panu Zygmuntowi Szulakowskiemu i Przewodniczącemu Rady Gminy w Wilkowie Panu Zygmuntowi Pniewskiemu.
Starostą tegorocznych dożynek był Pan Krzysztof Bochniak – mieszkaniec Idzikowic, od 2005 r. pełni funkcję agronoma-kierownika produkcji roślinnej Gospodarstwa Rolnego „Pagro” w Pągowie.
Starościną była Pani Małgorzata Pala z Pągowa, prowadzi tam wraz z mężem Ryszardem gospodarstwo rolne o ogólnej powierzchni 64 ha.
W swoim przemówieniu Wójt Gminy Zygmunt Szulakowski serdecznie przywitał wszystkich zebranych mieszkańców oraz gości i gorąco podziękował rolnikom za wysiłek włożony w zbiór tegorocznych plonów.
Mówiąc o dożynkach trzeba koniecznie wspomnieć o pięknych dekoracjach oraz o wieńcach i koronach dożynkowych, które przygotowali mieszkańcy z 9 wsi Gminy Wilków: Bukowie, Idzikowice, Jakubowice, Krzyków, Lubska, Pągów, Pielgrzymowice, Wilków , Wojciechów.
Program artystyczny był różnorodny i bogaty, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Festyn dożynkowy rozpoczęto występem uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej z Idzikowic, następnie wystąpił Zespół Dziecięcy „Koniczynki”
z Pągowa oraz Zespół „Debeściaki” z Publicznego Gimnazjum w Wilkowie. Równolegle z występami artystycznymi rozpoczęto konkurs rysunkowy dla dzieci pn. „ Żniwa”. Prace dzieci były piękne, oto wyniki: w kategorii: Przedszkole - I miejsce zajął Bartosz Kapica, II miejsce zajął Dominik Barzyk, III miejsce zajęła Natalia Kapica. W kategorii: Klasa I-III: I miejsce zajęła Anna Skubis, II miejsce zajął Kacper Barzyk, III miejsce zajął Jakub Jeziorny. W kategorii: Klasa IV-VI: I miejsce zajęła Dominika Konefał , II miejsce zajął Paweł Pukas, III miejsce zajęła Agnieszka Pyrzyk. Dzieci zostały nagrodzone upominkami.
Kolejną atrakcją dożynek były drużynowe zawody w strzeleckie dla dorosłych z broni pnuematycznej (wiatrówki). Po długiej rywalizacji wyłoniono trzy najlepsze drużyny: I miejsce zajęła drużyna sołectwa Pagów (w składzie: Paweł Poziera, Stanisław Komorowski, Łukasz Pala), II miejsce zajęła drużyna sołectwa Pielgrzymowice (w składzie: Romuald Ożga, Wiesław Huk), III miejsce zajęła drużyna sołectwa Wilków (w składzie: Marcin Szulakowski, Małgorzata Sobczak, Marek Jaźwa). Zwycięskie drużyny nagrodzono pucharami.
Uroczystość dożynkową uświetnił swoim występem Zespół „Wilkowianki”. Wystąpił także Zespół Młodzieżowy „ŁGRK” z Bierutowa oraz Rycerze z Bierutowa.
Jednym z punktów programu dożynkowego było podsumowanie I edycji konkursu pn.: „Piękny ogród, piękna zagroda” – oto wyniki: w kategorii „piękna zagroda” – I miejsce zajęła Pani Maria Szczygieł z Wojciechowa. W kategorii „piękny ogród” – I miejsce zajęła Pani Bogumiła Bończak z Bukowia, II miejsce zajęła pani Krystyna Przytulska z Wilkowa a III miejsce zajął pan Henryk Górecki z Krzykowa. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, stoisko z ciastem i kawą oraz stoisko z chlebem i domowym smalcem i ogórkiem. Stoiska te zorganizowali mieszkańcy Pągowa i nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej w Idzikowicach. Stoiska gastronomiczne były dobrze zaopatrzone, można było zaspokoić głód również talerzem przepysznej grochówki przygotowanej przez panie kucharki z Publicznego Przedszkola w Idzikowicach. Były przepiękne wystawki: wystawa wyrobów z drewna Pana Edwarda Nowaka z Bierutowa, wystawa wyrobów hafciarskich pani Janiny Strzały z Krzykowa i Koła Łowieckiego „Łoś”, którego atrakcją był dzik z sześcioma nogami. Pomimo niekorzystnej pogody, niedzielne popołudnie było bardzo udane i na pewno zapisze się w historii Pągowa.
Przy rytmach zespołu „Pryzmat’’ z Namysłowa trwała zabawa taneczna
do późnych godzin wieczornych.
Wójt Gminy Wilków – Zygmunt Szulakowski serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznych Dożynek w Pągowie,
a w szczególności Zarządowi i pracownikom Gospodarstwa Rolno-Nasiennego „Pagro” w Pągowie i mieszkańcom tej wsi za porządki i piękne dekoracje a wszystkim mieszkańcom gminy za udział w Święcie Plonów.

PICT0001.jpeg PICT0012.jpeg PICT0013.jpeg PICT0022.jpeg PICT0025.jpeg PICT0042.jpeg PICT0046.jpeg PICT0050.jpeg PICT0051.jpeg PICT0056.jpeg PICT0068.jpeg PICT0075.jpeg PICT0079.jpeg PICT0089.jpeg PICT0102.jpeg PICT0107.jpeg PICT0111.jpeg PICT0112.jpeg PICT0122.jpeg PICT0123.jpeg PICT0128.jpeg PICT0132.jpeg PICT0133.jpeg PICT0164.jpeg PICT0165.jpeg PICT0170.jpeg PICT0173.jpeg PICT0175.jpeg PICT0179.jpeg PICT0183.jpeg PICT0187.jpeg PICT0189.jpeg PICT0210.jpeg PICT0212.jpeg PICT0217.jpeg PICT0220.jpeg PICT0222.jpeg PICT0228.jpeg PICT0230.jpegInformujemy, że w dniu 16 września 2007 r. odbyły się Dożynki Wojewódzkie w Łosiowie, na których Marszałek Województwa Opolskiego – Józef Sebesta nadał mieszkańcowi naszej gminy Panu Antoniemu Płócieniczakowi odznakę honorową „ za zasługi dla województwa opolskiego”. 


                                                PODZIĘKOWANIA
Przygotowanie Dożynek Gminnych w Pągowie wymagało szczególnie wiele pracy, dobrej organizacji, zabezpieczenia oraz wsparcia finansowo-rzeczowego. Nie obyło się bez pomocy jednostek współpracujących z Urzędem oraz sponsorów, którym składamy najszczersze podziękowania, słowa uznania kierujemy w stronę: radnych, sołtysów, strażaków z OSP Wilków, Komendanta i policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie, Zarządu i pracowników Gospodarstwa Rolno-Nasiennego „Pagro” w Pągowie, Zakładu Wodociągów i Usług Komunalnych „Ekowod” z Namysłowa, Dyrektor Krystynie Sochalskiej i całemu gronu nauczycielskiemu, pracownikom Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Przedszkola z Idzikowic za przygotowanie występów, dekoracji, loterii fantowej i poczęstunku dla zaproszonych gości, Dyrektorowi Romanowi Półrolniczakowi i całemu gronu nauczycielskiemu z Publicznego Gimnazjum w Wilkowie, Nauczycielowi Piotrowi Majewskiemu z Publicznego Gimnazjum w Wilkowie za profesjonalizm w wprowadzeniu dożynek, Nauczycielowi Arkadiuszowi Kacprzakowi z Publicznej Szkoły Podstawowej z Bukowia, Sołtysowi Wsi Pągów – Marianowi Radzińskiemu za szczególne zaangażowanie i Radzie Sołeckiej, Zygmuntowi Pniewskiemu z Wilkowa, Elżbiecie i Dariuszowi Klusko z Pągowa, Piotrowi Suchart z Bukowia, Mirosławowi Pichecie z Pągowa, Stanisławowi Komorowskiemu z Pągowa, Sylwestrowi Barsińskiemu z Pągowa, Bronisławie Meli i Zespołowi Dziecięcemu „Koniczynki” z Pągowa, Zespołowi „Wilkowianki” z Wilkowa, pracownikom Urzędu Gminy w Wilkowie, stażystom za pomoc w sprawach organizacyjnych. Dziękujemy Paniom z Bukowia : Genowefie Kmieć, Marii Panfil, Halinie Niemczyckiej i Małgorzacie Wrzesińskiej za przygotowanie poczęstunku dla zaproszonych gości.
Serdeczne podziękowanie składamy w kierunku sponsorów, bez których trudno byłoby zorganizować tak wielką imprezę – święto plonów.
Sponsorzy dożynek: Bank Spółdzielczy w Namysłowie, Gospodarstwo Rolno- Nasienne „ Pagro ‘’z Pągowa, Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej „ Attis” z Jakubowic, Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowo-Handlowe „Bukorol” z Bukowia, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna z Lubskiej, Władysław Dziedzic z Namysłowa, Piekarnia z Wilkowa - Józef Wójcik, Przedsiębiorstwo „Agroplon” z Głuszyny, Wytwórnia Pasz z Wilkowa, Zdzisława i Zygmunt Zubek z Dębnika, Danuta i Bogusław Pawliszyn ze Świerczowa , Browar Namysłów, Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe „ DAKAD” z Wilkowa – Andrzej Dąbkiewicz, Andrzej Szpak i Marek Szpak z Brzegu, Monika Markowska Agencja Reklamowa z Namysłowa, Zakład Obróbki Drewna „Destral” z Krzykowa, Henryk Sudoł z Jakubowic, Firma DE Heus –Koudijs Hima z Wilkowa.
Opr. Dorota Birska

Projekt i realizacja: © 2011-2024 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności