Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 28-06-2022
Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Spotkanie opłatkowe

Wilków
                                                                 Spotkanie opłatkowe

                 Tradycją stało się, że w naszej gminie Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Bukowia i z Wilkowa co roku organizuje spotkanie opłatkowe dla swoich członków. I tak również było w tym roku a dokładnie w dniu 26 stycznia br. ww. spotkanie odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej w Bukowiu i w Domu Kultury w Wilkowie.
                Uroczystość opłatkowa Koła Nr 1 w Wilkowie została rozpoczęta mszą św. w Kościele Parafialnym w Wilkowie. Mszę w intencji emerytów, rencistów i inwalidów cerebrował: Proboszcz Parafii w Wilkowie - ks. Kanonik Henryk Szeloch. Dalsza część uroczystości kontynuowana była w Domu Kultury w Wilkowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: przedstawiciele władzy gminnej: Wójt Gminy Wilków – p.Zygmunt  Szulakowski, Sekretarz Gminy Wilków – p.Irena Wagner-Cichosz, Skarbnik Gminy Wilków – p.Teresa Żółtaszek, Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej – p.Jan Kamiński, Przewodniczący Rady Gminy w Wilkowie – p.Zygmunt Pniewski, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wilkowie – p. Stanisława Witek, przedstawiciele władzy powiatowej: wicestarosta namysłowski – p.Sławomir Hinborch, przedstawiciele Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów             
i Inwalidów w Opolu i przedstawiciele Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Namysłowie. Wspólnie odśpiewano kolędy i podzielono się opłatkiem.
                 Podczas uroczystości Przewodniczący Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opolu – p. Alfred Dydymski wręczył Panu Wójtowi podziękowanie za udzieloną pomoc w organizacji tak wielkiego przedsięwzięcia jakim był „Światowy Dzień Inwalidy 2007”.
                 Koło Nr 1 w Wilkowie przyjęło w swoje szeregi nowych członów: p. Ewę i Kazimierza Piastowskich z Lubskiej, p. Reginę Konefał z Wojciechowa i p. Jadwigę Piętkę z Wilkowa. Całą uroczystość opłatkową uświetnił występ zespołu „Wilkowianki”.  Poczęstunek był iście królewski, na stołach suto zastawionych niczego nie zabrakło, były same smakołyki: zupa grzybowa, ryba, nawet wybredne podniebienie mogło znaleźć coś dla siebie.
Te przepyszne dania przygotowały panie w składzie: Janina Borgulat, Stanisława Depiak, Krystyna Golonka, Pelagia Kowalska, Maria Juchniewicz, Stanisława Łuczyk, Irena Solecka.
                Przewodniczący Koła Nr 1 z Wilkowa – Mieczysław Łuczyk wraz Zarządem serdecznie dziękuje: osobom przygotowującym posiłki oraz paniom obsługującym a przede wszystkim sponsorom za wsparcie finansowe.

                                              Opr. Dorota Birska – podinspektor ds. kultury i sportu w Urzędzie Gminy w Wilkowie

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności