GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: sobota, 23-10-2021
Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Złoty Jubileusz Parafii w Wilkowie                                    ZŁOTY JUBILEUSZ PARAFII W WILKOWIE


              Przed pięćdziesięciu laty Ksiądz Arcybiskup Bolesław Kominek powołał do istnienia Parafię p.w. św. Mikołaja w Wilkowie. Z tej okazji, dnia 20 grudnia 2007 r., jego następca - Ksiądz Arcybiskup Marian Gołębiewski, przewodniczył uroczystościom jubileuszowym upamiętniającym tamto wydarzenie.
              Parafia w Wilkowie liczy 1360 wiernych zamieszkałych w czterech wioskach: Barskim Dworze, Dębniku, Wilkowie i Wojciechowie. Na jej terenie znajdują się trzy budynki sakralne: kaplica i dwa kościoły. Pierwszym proboszczem tej wspólnoty był ksiądz Stanisław Książek (1957-1966), który wybudował świątynię parafialną. Po nim Parafią w Wilkowie kierowali księża: Jan Tokarz (1966-1969), Józef Michalski (1969-1977), Mieczysław Adamski (1977-2002), Krzysztof Bigoń (2002-2003) i obecny proboszcz – ks. Henryk Szeloch (od 2003 r.).
              W uroczystości złotego jubileuszu istnienia Parafii w Wilkowie udział wzięli zarówno obecni parafianie jak i licznie przybyli goście (głównie byli mieszkańcy Wilkowa). Mszę św. Jubileuszową wraz z Księdzem Arcybiskupem koncelebrowali: pierwszy proboszcz – ksiądz Stanisław Książek i pochodzący z Wilkowa ksiądz Mirosław Śnieżko - proboszcz parafii w Kraśniku Dolnym (Diecezja Legnicka). Obecni byli kapłani dekanatów: namysłowskiego i oleśnickiego, władze Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Polsce, władze samorządowe Gminy Wilków z wójtem Gminy – p. Zygmuntem Szulakowskim na czele, dyrektorzy szkół działających na terenie Gminy, nauczyciele, dzieci i młodzież szkolna.
               W przygotowanie i uświetnienie liturgii jubileuszowej włączyli się: dzieci z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Dębniku, młodzież z Publicznego Gimnazjum w Wilkowie, seniorzy z PZERiI, regionalny zespół Wilkowianki oraz strażacy z miejscowej OSP, którzy wraz z księżmi uroczyście powitali i wprowadzili do kościoła parafialnego Metropolitę Wrocławskiego.
Ksiądz Arcybiskup dziękując księdzu proboszczowi za zaproszenie na jubileusz pięćdziesięciolecia istnienia miejscowej społeczności parafialnej, zachęcił wiernych do gorliwości w praktykach religijnych oraz częstego korzystania z sakramentów świętych, do wdzięczności za dotychczas pozyskane dobro duchowe oraz do troski o przekaz wiary młodemu pokoleniu. Złożył też wszystkim życzenia świąteczne z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
              Po zakończonej Mszy św. Jubileuszowej, Metropolita Wrocławski w asyście zorganizowanej przez strażaków, udał się do Dębnika na spotkanie wigilijne, które miało miejsce w Katolickiej Szkole Podstawowej. Dzieci – uczniowie szkoły, przyjęły Dostojnego Gościa z wielką radością i zaprezentowały piękny spektakl jasełkowy. Po jego obejrzeniu, Ksiądz Arcybiskup osobiście poprowadził spotkanie wigilijne. Złożył dzieciom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim zaproszonym gościom życzenia świąteczne i przełamał się z nimi symbolicznie opłatkiem. Podziękował także p. Elżbiecie Rosińskiej – dyrektorowi Szkoły, za zaproszenie na Wigilię do tej jednej z bardziej znanych szkół katolickich w naszej archidiecezji, którą jako biskup wrocławski miał okazję już po raz drugi odwiedzić.                                                                                                                                            Ks. Henryk Szeloch 
  DSC09599.jpeg                                                  DSC09639.jpeg    

    DSC09637.jpeg                                                 DSC09608.jpeg

                                          DSC09615.jpeg

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności