GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 24-10-2021
Imieniny: Arety, Marty, Marcina

Majówka w Idzikowicach

                                                                   Majówka w Idzikowicach


           Okres wiosenny to czas , kiedy stęsknieni po zimie uczestniczymy w plenerowych spotkaniach. Rady Sołeckie w tym okresie organizują dla mieszkańców swoich sołectw liczne majówki. Tak też było w Idzikowicach w dniu 17.05.2008 r. , tradycyjnie po raz drugi. Majowe słońce świeciło tym razem cały dzień i pozwoliło na miłe spędzenie czasu na łonie natury. Otwarcia majówki dokonała sołtys wsi Idzikowice Maria Staniec.
Wśród gości byli: Wójt Gminy Wilków – Zygmunt Szulakowski wraz z małżonką, Przewodniczący Rady Gminy Wilków Zygmunt Pniewski wraz z małżonką, Proboszcz Parafii w Smogorzowie - ks. Tomasz Broszko. 

            Program artystyczny był bardzo różnorodny. Organizatorzy zapewnili najmłodszym szereg konkursów i zabaw. Także dorośli panowie mieli okazję do sprawdzenia swojej fizycznej sprawności (skoki w workach). Panie zaś przekonały się jakie są inne korzyści z wałka do wałkowania ciasta. Międzyczasie pomiędzy konkurencjami sportowymi wystąpił zespół „Wilkowianki.’’. Wielką atrakcją majówki była loteria fantowa , dmuchana zjeżdżalna oraz basen z kulkami.

           O dobre samopoczucie uczestników majówki zadbały panie z Przedszkola Publicznego u których można było kupić różnorodne domowe wypieki .Nie mogło brakować też kiełbaski z grilla, kawy i bardzo schłodzonego piwa. Przez cały czas trwania imprezy czas umilał zespół „Marecki’’. 

          W imieniu organizatorów pragnę gorąco podziękować pani Dorocie Birskiej za pomoc w prowadzeniu konkursów dla dzieci i dorosłych, paniom obsługującym stoiska gastronomiczne oraz panom Wiesławowi Kwiecień i Maciejowi Jagielskiemu oraz wszystkim pozostałym ,którzy przyczynili się do sukcesu tej imprezy. Mamy nadzieję, że wspaniała atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym, a radość i uśmiech na twarzach uczestników jest motywacją do jeszcze lepszej organizacji takich imprez. 

                                                                                                                                                              Maria Staniec

                                        IMAG0045.jpeg          IMAG0051.jpeg

                                       IMAG0036.jpeg            IMAG0038.jpeg

                                                           IMAG0034.jpeg

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności