GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 08-12-2021
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

Dzień Dziecka w Wojciechowie

 
Dzień Dziecka w Wojciechowie
 
            W dniu 7 czerwca br. po raz kolejny z inicjatywy Sołtysa Wsi Wojciechów – Urszuli Sulimy i Rady Sołeckiej zorganizowano w Wojciechowie Dzień Dziecka. Wśród gości zaproszonych byli m.in.: Sekretarz Gminy Wilków – Irena Wagner-Cichosz, Przewodniczący Rady Gminy Wilków – Zygmunt Pniewski, pracownicy Urzędu Gminy w Wilkowie: Dorota Birska i Wiesław Kwiecień. Na terenie świetlicy wiejskiej w piątkowe popołudnie bawiło się ok. 60 dzieci z całej wsi. Wszystkie dzieci otrzymały paczki ze słodyczami, które zostały przygotowane przez Panią Sołtys, Radę Sołecką, Panią Sylwię Nowak i Radnego – Jana Binerata.
O dzieciach także nie zapomnieli goście zaproszeni. W tym dniu dzieci w Wojciechowie były rozpieszczane przez wszystkich. Program festynu dziecięcego był bardzo różnorodny, każde dziecko ze względu na wiek mogło znaleźć coś dla siebie. Dzieci, mieszkańcy wsi i zaproszeni goście: Pani Sekretarz Gminy Wilków i Pan Przewodniczący Rady Gminy Wilków z wielką ochotą uczestniczyli w różnych konkurencjach. Niewątpliwie niespodziankę dzieciom sprawili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Wilkowa, którzy wozem bojowym urządzili przejażdżki dla chętnych - a takich nie brakowało w Wojciechowie. Kolejną atrakcją dla najmłodszych było pieczenie kiełbasek na ogniu.
            Po poczęstunku i konkursach przyszedł czas na zabawę przy dźwiękach muzyki, bawili się nie tylko dzieci ale i rodzice oraz zaproszeni goście.
A w godzinach wieczornych, kiedy dzieci poszły spać po dniu pełnym wrażeń, odbyła się zabawa na świeżym powietrzu dla mieszkańców wsi. Wszyscy bawili się wspaniale.               
                                    Opr. Dorota Birska
 
 
W imieniu własnym  serdecznie dziękuję za pomoc finansową , rzeczową a także za okazanie serca i zrozumienia przy organizacji festynu dla dzieci: 
Sylwii i Arkadiuszowi Nowak, Elżbiecie i Leszkowi Wachowskim, Katarzynie i Łukaszowi Sikora, Tadeuszowi Domagała, Agacie i Pawłowi Sulikowskim, Jarosławowi Sulikowskiemu za oprawę muzyczną i mojemu mężowi Dariuszowi.
Serdeczne podziękowania składam Panom: Wiesławowi Kwietniowi, Piotrowi Mętel i Wojciechowi Szynalowi z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowie za udostępnienie wozu bojowego i przewóz dzieci.
                                               Sołtys Wsi Wojciechów – Urszula Sulima
Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności