GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 20-10-2021
Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Festyn w Młokiciu

Festyn w   Młokiciu
 
W dniu 31 maja 2008 r. w miejscowości Młokicie w pięknej scenerii parku odbył się festyn pn. Dzień Matki połączony z Dniem Dziecka.
Inicjatorem tego festynu był Sołtys Wsi Młokicie – Edward Jaśnikowski wspólnie z Radą Sołecką i Komendą Powiatową Policji w Namysłowie. Celem tej imprezy była integracja środowiska a głównie by w ten majowy piękny dzień wspólnie spędzić czas. Otwarcia imprezy dokonał Sołtys Wsi – Edward Jaśnikowski.
Wśród gości zaproszonych byli m.in.: Wójt Gminy Wilków – Zygmunt Szulakowski, Sekretarz Gminy Wilków – Irena Wagner-Cichosz, Przewodniczący Rady Gminy Wilków – Zygmunt Pniewski, Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Wilkowie – Wojciech Zając.
Wójt Gminy zabierając głos serdecznie powitał mieszkańców, podziękował Sołtysowi i Radzie Sołeckiej za zorganizowanie festynu oraz złożył życzenia z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka.
          Imprezę rozpoczęto od wręczenia kwiatka ze słodką niespodzianką mamom z okazji ich święta przez Sołtysa i zaproszonych gości.  Oczywiście nie zapomniano o dzieciach. Wszystkie dzieci z Młokicia z okazji Dnia Dziecka otrzymały słodycze, które zostały przygotowane przez Radę Sołecka. Program imprezy był bardzo różnorodny, każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Najwięcej satysfakcji wzbudziły wśród uczestników imprezy konkursy dla dzieci i młodzieży. Dzieci z wielką ochotą uczestniczyły w różnych konkurencjach. Wielką atrakcją festynu były zawody wędkarskie. W zmaganiach wzięło udział 12 zawodników. Młodzi zawodnicy zaprezentowali różnorodne techniki i sposoby łowienia ryb.
Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała powołana przez Organizatora Komisja z Koła Wędkarskiego „Lin” w Młokiciu. Po długiej rywalizacji wyłoniono najlepszych młodych wędkarzy: I miejsce zajął Kamil Dudek, II miejsce - Robert Konefał, III miejsce - Bartłomiej Klimaj.Ww. zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy, dodatkowo Kamil Dudek otrzymał statuetkę. Dużo emocji wzbudziły wśród uczestników imprezy zawody strzeleckie o Puchar Sołtysa Wsi. Po długiej rywalizacji wyłoniono najlepszych strzelców: I miejsce zajął Damian Cholewa, II miejsce -Michał Gajewski, III miejsce - Kamil Kaczmarek.Ww. zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy, a Damian Cholewa otrzymał również statuetkę. Kolejną atrakcją festynu był mecz: kawalerowie/żonaci na uczniów ze szkoły podstawowej/uczniów z gimnazjum, który zakończył się zwycięstwem młodzieży szkolnej. Zwycięzcy otrzymali puchar ufundowany przez Sołtysa Wsi Młokicie. Niewątpliwie niespodziankę dzieciom sprawili Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie: aspirant sztab. Jerzy Myca i sierż.sztab. Henryk Jarosz, którzy w ramach współpracy przeprowadzili konkurs plastyczny na temat bezpiecznych zachowań dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat (najlepszą pracę wykonała Oliwia Kaczmarek) oraz turniej w zakresie znajomości przepisów ruchu drogowego dla uczniów szkół podstawowych (najlepszą wiedzą wykazał się Michał Gajewski) i gimnazjalnych (najlepszą wiedzą wykazała się Daria Dudek). Wszyscy otrzymali nagrody w postaci słodyczy i gier ufundowane przez Firmę Nestle z Warszawy. Dodatkowymi atrakcjami podczas festynu była wata cukrowa, popcorn, balony i loteria fantowa,
z której zysk zostanie przekazany na remont podłogi w Kaplicy w Młokiciu. Ponadto można było skorzystać z bezpłatnych badań medycznych dzięki bezinteresownej inicjatywie Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Arka” z Namysłowa - Pani Elżbiecie Nawrot (pielęgniarce środowiskowo-rodzinnej), która zorganizowała i wykonała badania pomiaru cukru we krwi, ciśnienia tętniczego dla wszystkich chętnych biorących udział w festynie. A zainteresowanie tą formą profilaktyki zdrowia było duże i z badań skorzystało wielu mieszkańców i nie tylko - przecież każdemu z nas zależy na dobrym zdrowiu.  
        Natomiast o dobre samopoczucie smakowe uczestników festynu zadbały panie z Rady Sołeckiej i mieszkanki Młokicia, które częstowały domowymi wypiekami, kawą, napojami, kiełbaskami z grilla. Na zakończenie festynu odbyła się zabawa taneczna na powietrzu do późnych godzin wieczornych przy rytmach Zespołu „AMAT” z Krasowic. Wszyscy bawili się wspaniale.
 
                                              Opr. Dorota Birska
podinspektor ds. kultury i sportu
 w Urzędzie Gminy w Wilkowie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności