Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 14-08-2022
Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

SUKCES KONIA Z DĘBNIKA NA SŁUŻEWCU

SUKCES  KONIA  Z  DĘBNIKA  NA  SŁUŻEWCU

 

 

Na służewieckim torze w Warszawie trwa sezon wyścigów konnych.
 W planie jest 360 gonitw. Piękny sukces w jednej z gonitw dla debiutujących koni dwuletnich odniosła Sanktorina – klacz wychowana i będąca własnością rodziny Zubków z Dębnika. Zwycięstwo Sanktoriny okazało się sporą sensacją.
W totalizatorowej grze za zwycięskiego konia płacono 15:1. Na prostej finiszowej Sanktorina niespodziewanie uciekła rywalkom. Dosiadający Sanktorinę Viktor Popov -  rosyjski dżokej wygrał o przysłowiowy koński łeb, wyprzedzając faworyta gonitwy dżokeja Aleksandra Reznikova. Za zwycięstwo właściciel konia otrzymał 10.400 zł.
Aktualnie klacz Sanktorina przebywa w stajni Małgorzaty Łojek, która zarazem jest jej trenerką. W 70-letniej tradycji gonitw na Torwarze żaden koń ani z Powiatu Namysłowskiego, a tym bardziej z Gminy Wilków nie osiągnął tak znaczącego sukcesu.

Gratulujemy Państwu Zubkom z Gospodarstwa Agroturystycznego w Dębniku za wyhodowanie tak wspaniałego konia i życzymy dalszych sukcesów.

 

                                                                                  Opr. Dorota Birska

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności