GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 08-12-2021
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

Informacja o skróceniu terminu przesyłania przez płatników informacji podatkowych PIT-11, PIT-8C, PIT-R

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Namysłowie informuje, iż  skrócono  terminu przesyłania przez płatników informacji podatkowych PIT-11, PIT-8C, PIT-R. Wszyscy płatnicy od 2019 roku są zobowiązani do przesyłania tych informacji drogą elektroniczną w terminie do 31 stycznia następującego po roku podatkowym, do właściwego naczelnika urzędu skarbowego.

Od 2019 r. zmienia się sposób przesyłania informacji o uzyskanych w poprzednim roku dochodach:

  1. PIT-8C, PIT-11, PIT-11A oraz PIT-R za 2018 r. przekazywane są do urzędu skarbowego wyłącznie elektronicznie do 31 stycznia 2019 r.,
  2. Termin na przesłanie informacji podatnikowi nie zmienia się i jest to nadal koniec lutego.

Jak złożyć, podpisać i przesłać informacje

Od 2019 roku wszystkie informacje o wypłaconych w 2018 r. dochodach należy przesłać do urzędu skarbowego wyłącznie elektronicznie, na właściwych wzorach formularzy (PIT-8C, PIT-11, PIT-R). Jest na to czas do 31 stycznia.

Nie zmienia się natomiast termin składania rocznej deklaracji PIT-4R, PIT-8AR – trzeba to zrobić do 31 stycznia. Z kolei informację IFT-1/IFT-1R należy złożyć do 28 lutego.

Formularze można podpisać:

  • podpisem kwalifikowanym – wszystkie formularze;
  • danymi autoryzującymi – formularze: PIT-8C, PIT-11, IFT-1/IFT-1R, PIT-4R, PIT-8AR, jeżeli są one składane przez osoby fizyczne.

Formularze można przesłać za pomocą:

  1. Formularza interaktywnego Ministerstwa Finansów na stronie portalpodatkowy.mf.gov.pl
  2. Modułu finansowo-księgowego bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych oraz automatycznie podpisać elektronicznie wszystkie przesyłane deklaracje. Moduł dostępny jest na stronie portalpodatkowy.mf.gov.pl
  3. Uniwersalnej Bramki Dokumentów (UBD) – w ten sposób można przesłać jednocześnie do 20 tys. deklaracji.

Przypominamy również o wpisywaniu w informacje o dochodach prawidłowego identyfikatora podatkowego, którym jest PESEL albo NIP pracownika lub innej osoby, której dotyczą te informacje.

Ważne aby złożyć informację na aktualnie obowiązującej wersji formularza. Oznaczenie wersji można znaleźć  w prawym dolnym rogu formularza.

Więcej informacji nt. nowych zasad i sposobów przekazywania informacji o dochodach, a także wszelkie niezbędne dane kontaktowe znajdują się w specjalnie przygotowanym serwisie  www. podatki.gov.pl.

Renata Śliż
Naczelnik Urzędu Skarbowego
w Namysłowie

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności