GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: poniedziałek, 06-12-2021
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

W sobotę 25 maja na stawie w Lubskiej odbyły się zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Zawody te były jednocześnie XI Mistrzostwami szkół podstawowych Gminy Wilków w wędkarstwie spławikowym o Puchar Wójta Gminy Wilków. Po przywitaniu wszystkich uczestników przez Wójta Gminy – Pana Bogdana Zdyba i Prezesa Koła PZW Namysłów – Pana Krzysztofa Hładika, następnie omówieniu spraw organizacyjnych i wylosowaniu stanowisk, o godz. 9:45 rozpoczęto wędkowanie. Do zawodów przystąpiło 22 uczestników, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Po przeszło dwugodzinnych zmaganiach rywalizacja dobiegła końca. Po zważeniu złowionych ryb wyłonieni zostali zwycięzcy zawodów:

- w kategorii do 12 lat najlepszym wędkarzem okazał się Jakub Piątek, II miejsce zdobyła Klaudia Bednarz tuż przed Igą Guzendą,

- w kategorii powyżej 12 lat I miejsce zdobyła Anastazja Bednarz, II - zajął Jakub Stopa, a III - Aleksander Łambucki.

zawody wędkarskie.jpeg

Triumfatorom zmagań wędkarskich atrakcyjne nagrody rzeczowe, puchary i medale wręczali: Wójt Gminy – Bogdan Zdyb, Prezes Koła PZW Namysłów – Krzysztof Hładik, Wicestarosta Powiatu Namysłowskiego – Tomasz Wiciak oraz Pan Marek Bratosiewicz.

Dodatkowo nagrodzono również Klaudię Bednarz za złowienie największej ryby, a także Milenę Baranowską – najmłodszą uczestniczkę tegorocznych mistrzostw.

Tradycyjnie po zakończeniu łowienia na wszystkich uczestników, jak i rodziców i opiekunów czekał poczęstunek (kiełbaski i pizza) ufundowane przez Pana Marka Bratosiewicza.

Anna Trojanowska

 

Wójt Gminy Wilków składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tak wspaniałych zawodów. Szczególnie dziękuje Panu Markowi Bratosiewiczowi za udostępnienie stawu do wędkowania oraz Zarządowi Koła PZW Namysłów za ufundowanie nagród rzeczowych dla zawodników.

 

 

 

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności