GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 24-10-2021
Imieniny: Arety, Marty, Marcina

II GMINNE ZAWODY WĘDKARSKIE O PUCHAR WÓJTA GMINY WILKÓW - 6 CZERWCA 2010R.

II  Gminne Drużynowe Zawody Wędkarskie
o Puchar Wójta Gminy Wilków

 PICT0066.jpeg

W niedzielne piękne, słoneczne południe 6 czerwca 2010 r. zagościliśmy na  parę godzin w miejscowości Lubska nad stawem u Pana Marka Bratosiewicza – radnego gminy Wilków. Tam właśnie odbyły się II Gminne Drużynowe Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Wilków dla uczniów szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej Gminy Wilków.

Pan Marek Bratosiewicz i Gmina byli organizatorami tych zawodów.
Wśród zaproszonych gości byli: Wójt Gminy Wilków - Zygmunt Szulakowski, Prezes Wędkarskiego Koła Sportowego „GOBIO” w Namysłowie - Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Wilkowie - Pan Wojciech Zając oraz Sołtysi Gminy Wilków: Zofia Środoń, Marian Radziński, Zdzisław Bratosiewicz, Edward Jaśnikowski, Zbigniew Kurzac i Krzysztof Ubych.

W zawodach wzięło udział razem 18 drużyn w tym: 3 Drużyny z Młokicia,
3 Drużyny z Wilkowa,  1 Drużyna z Pielgrzymowic, 1 Drużyna z Krzykowa, 3 Drużyny
z Idzikowic,  3 Drużyny z Pągowa, 1 Drużyna z Dębnika, 1 Drużyna z Wojciechowa,
1 Drużyna z Lubskiej i 1 Drużyna z Bukowia. Zawody zostały przeprowadzone w 2 kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazjum. Sposobem połowu ryb była metoda spławikowa. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała Komisja pod przewodnictwem Pana Wojciecha Zająca. Po dwu i półgodzinnej rywalizacji złowiono 124 kg ryb głownie były to karpie. Jak więc widać brania były dobre a wyniki ukształtowały się następująco:
      W kategorii: szkoły podstawowe:

§  I miejsce zajęła Drużyna z Dębnika w składzie: Patryk Gaździak i Kewin Gaździak,

§  II miejsce zajęła Drużyna z Krzykowa w składzie: Patryk Ubych i Szczepanik Sebastian,

§  III miejsce zajęła Drużyna z Idzikowic w składzie: Piotr Zieliński i Mateusz Orlikowski,

       W kategorii: gimnazjum:

§  I miejsce zajęła Drużyna z  Młokicia w składzie: Kamil Dudek i Mateusz Góra,

§  II miejsce zajęła Drużyna z Idzikowic w składzie: Wojciech Orlikowski i Mateusz Sobolewski,

§  III miejsce zajęła Drużyna z Pągowa w składzie: Jarosław Bernacki i Marcin Stachowiak

Ww. zwycięzcy zawodów otrzymali  puchary, medale i nagrody rzeczowe w postaci sprzętu wędkarskiego. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i upominki.

Dodatkowo nagrodzono dwóch chłopców za złowienie największej ryby:
Kamila Dudka – kategoria: gimnazjum i Mateusza Orlikowskiego – kategoria: szkoły podstawowe. Ponadto nagrodzono najlepszych zawodników zawodów: Jakuba Jankowskiego - kategoria: szkoła podstawowa i Jarosława Bernackiego - kategoria: gimnazjum. Komisja przyznała także wyróżnienia następującym zawodnikom: Martynie Lubojańskiej, Miłoszowi Bratosiewiczowi i Jakubowi Birskiemu. Miłą niespodzinką było uhonorowanie przez Komisję najmłodszego zawodnika a był nim Paweł Kwiecień.  Wszystkim składamy gratulacje i życzymy sukcesów w tej dziedzinie.

Po ceremonii wręczania nagród, głos zabrał Prezes Wędkarskiego Koła Sportowego „GOBIO” w Namysłowie – Pan Wojciech Zając, który wręczył legitymacje członkowskie PZW zawodnikom, którzy pomyślnie zdali egzamin na karty wędkarskie.
Na zakończenie i podsumowanie zawodów głos zabrał Wójt Gminy wilków – Pan Zygmunt Szulakowski, który podziękował uczestnikom i tym którzy przyczynili się do zorganizowania zawodów po czym odbyło się wspólne grillowanie. Kiełbaski, pizza i zapiekanki ufundowane przez Pana Marka Bratosiewicza bardzo smakowały uczestnikom zawodów. Na deser degustowali lody ufundowane przez Firmę „Nestle” w Namysłowie.

            Serdeczne podziękowania składamy Panu Markowi Bratosiewiczowi i Panu Wojciechowi Zającowi za pomoc w zorganizowaniu tak wspaniałej imprezy.

Organizatorzy zawodów pragną przede wszystkim podziękować uczestnikom za udział a gościom i rodzicom za przybycie i dzielne kibicowanie swoim pociechom.

 

Do zobaczenia za rok !!!

 

Opr. Dorota Birska

 
 
 

 
 
 
SZKOŁA   Z   WĘDKĄ
 
           

W miesiącu kwietniu br. Koło GOBIO Namysłów wystąpiło do dyrektorów placówek oświatowych Gminy Wilków z propozycją zorganizowania bezpłatnych warsztatów edukacyjnych z zakresu wędkarstwa. Nasz projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, jak również został bardzo pozytywnie przyjęty przez dyrektorów szkół.

            W związku z powyższym w miesiącu maju br. w Szkołach Podstawowych w Idzikowicach i w Bukowiu oraz w Gimnazjum w Wilkowie zorganizowano warsztaty edukacyjne młodzieży szkolnej mającej na celu propagowanie wędkarstwa, jako jednej z form rekreacji i wypoczynku promującej zdrowy styl życia i zapobiegającej nasilającym się problemom alkoholizmu i narkomanii wśród dzieci i młodzieży. W każdej ze szkół zajęcia odbyły się dwukrotnie.

W zajęciach udział wzięło 77 uczniów, w tym:

- 43 osoby w PSP Bukowie,

- 18 osób w PSP Idzikowice,

- 16 osób w Gimnazjum w Wilkowie.

Do końcowego egzaminu na kartę wędkarska przystąpiło 43 uczniów, wszyscy pomyślnie zaliczyli test egzaminacyjny. Najlepsze wyniki testu uzyskali:

- Jazłowiecka Julia i Krakowiak Arkadiusz (PSP Bukowie),

- Zieliński Piotr i Jurkowski Dawid (PSP Idzikowice),

- Dudek Kamil i Góra Mateusz ( PG Wilków).

 Podsumowaniem warsztatów jak i początkiem części praktycznej były zorganizowane w dniu 06.06.2010 r. – II Gminne Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Wilków w kategorii: Szkół Podstawowych i Gimnazjum, w których to zawodach większości dzieci i młodzieży wzięła już udział, jako członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego.

Podczas zawodów Prezes Koła GOBIO – kol. Wojciech Zając wręczył legitymacje członkowskie PZW uczniom, którzy zdali egzaminy. Najlepsi z nich dodatkowo otrzymali upominki ufundowane przez nasze Koło i Bank Spółdzielczy w Namysłowie.

Wszystkim nowym członkom PZW gratulacje złożył także Wójt Gminy Wilków, jednocześnie członek naszego koła – Pan Zygmunt Szulakowski, który podziękował Zarządowi Koła za przeprowadzenie takiej wspaniałej akcji dla młodzieży z wilkowskiej Gminy a wszystkim młodym wędkarzom życzył „taaakich ryb” i to jeszcze w tym roku.

 
 
 

                                                                Opr. Prezes Koła GOBIO

                                                                           Wojciech Zajac

 

Zdjęcia z imprezy w galerii:


  PICT0028.jpeg

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności