GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 27-10-2021
Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona

XVIII FINAŁ WIELKIEJ OKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY w WILKOWIE - 10 stycznia 2010r. - PODSUMOWANIE

 

 
O XVIII Finale WOŚP

XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 10 stycznia 2010 r. Po raz drugi poświęcony był onkologii dziecięcej.

New_PICT0034.jpeg

Wzorem lat ubiegłych przy Publicznym Gimnazjum w Wilkowie, powstał sztab organizujący „miejscowy finał” WOŚP, przy współudziale Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Dębniku i Domu Kultury w Wilkowie.

Akcja na terenie  Gminy Wilków przebiegała w dwóch etapach. Pierwszy z nich to kwesta  w miejscowościach na terenie naszejgminy. Od wczesnych godzin porannych w każdej wiosce wolontariusze zaopatrzeni w identyfikatory, puszki i serduszka kwestowali po ulicach i przy kościołach. Aura była zimowa, ale serca ofiarodawców gorące. Nad bezpieczeństwem zbierających czuwali opiekunowie i policja. 

Następnie o godzinie 15.00 wszyscy spotkaliśmy się w się w Domu Kultury w Wilkowie. Licznie przybyłych gości, mieszkańców przywitał Wójt Gminy Wilków - p. Zygmunt Szulakowski i zaprosił do obejrzenia części artystycznej. Jako pierwsi wystąpili mali artyści z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dębniku z jasełkami. Po nich na scenie pojawili się Wilkowianie umilając czas kolędą. Znów nasze słodkie maluchy, tym razem z przedszkola w Dębniku, przebrane za grupę smerfów, śpiewały zimowe piosenki z sercem otwartym i gorącym. Zachwyciły całą publiczność swoją szczerą radością i entuzjazmem.

W przerwie między występami odbyła się sprzedaż, gadżetów WOŚP prowadzona przez pana Zygmunta Pniewskiego. Zebrano dość pokaźną sumę.

Po występach rozpoczęła się oczekiwana dyskoteka, prowadzona przez uczniów Publicznego Gimnazjum w Wilkowie, a na zakończenie „światełko do nieba”.

W między czasie wcześniej powołana komisja na czele z szefem sztabu panią Katarzyną Zimoch, przeliczała zawartości puszek wolontariuszy. Zebraliśmy 3395,53 zł. Pieniądze zasilą konto Fundacji WOŚP i posłużą zebraną kwotą na wczesne wykrywanie nowotworów  u dzieci.

Wielkie dzięki osobom, którym nie brakuje zapału i chęci do pracy – wszystkim wolontariuszom!!! Oto oni:

Agnieszka Korczyk
Aleksandra Brzostowska
Aleksandra Jankowska
Aleksandra Ziental
Angelika Zielińska
Anna Kałuża
Anna Nesterowicz
Anna Pniewska
Anna Suchodolska
Delfina Konefał
Elżbieta Duszyńska
Joanna Kuśmierczyk
Kamila Kozłowska
Katarzyna Koziorowska
Małgorzata Dyczyńska
Marek Pukas
Marta Sulima
Mateusz Białek
Monika Konarska
Monika Łuszczyńska
Olga Gulbińska
Patryk Bednarz
Paweł Mikołajczyk
Sabina Zborowska
Yesika Ślęzak
 

 Dziękujemy również :

 - opiekunom czuwającym nad bezpieczeństwem wolontariuszy: pani Lucynie Pukas, pani Karinie Konarskiej, pani Joannie Suchodolskiej, pani Renacie Łuszczyńskiej, pani Edycie Nesterowicz, pani Annie Gulbińskiej, pani Marcie Jankowskiej oraz panu Krzysztofowi Bednarkowi,

- pani Iwonie Cholaś z PSP SPSK w Dębniku za przygotowanie występów artystycznych,

- pani Dorocie Birskiej za współpracę w przygotowaniu imprezy,

- pani Iwonie Gibulskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem podczas dyskoteki. 

Podziękowania kierujemy również pod adresem władz samorządowych, Wójta Gminy Wilków - p. Zygmunta Szulakowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy w Wilkowie – p. Zygmunta Pniewskiego, Dyrektor PSP SPSK w Dębniku Elżbiecie Rosińskiej za włączenie się do XVIII Finału WOŚP. 

Wielkie podziękowania ludziom dobrego serca, bez których ta pomoc byłaby niemożliwa.    

 

A. Brycka
K. Zimoch
Zdjęcia z uroczystości w galerii:

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności