GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 19-10-2021
Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

LETNI WYPOCZYNEK WYCIECZKA DO ZOO SAFARI I PARKU DINOZAURÓW - 14 lipca 2010R.

 

Letni wypoczynek
wycieczka do ZOO SAFARI
i Parku Dinozaurów

 DSC05504.jpeg

Tradycją już jest, że w Naszej Gminie zawsze pamięta się o dzieciach i młodzieży. Z myślą o nich organizuje się imprezy a o tej porze roku wypoczynek letni, bo po 10-ciu miesiącach intensywnej nauki przychodzi czas na upragniony odpoczynek, utęsknione WAKACJE.   
          I tak w dniu 14 lipca wyruszyliśmy z Wilkowa 48-osobową grupą na jednodniową autokarową wycieczkę do ZOO Safari w Świerkocinie. Jest to jedyny w Polsce ogród zoologiczny typu safari. Obejmuje on obszar ponad 20 hektarów i znajduje się tam ponad 600 zwierząt. Po Safari poruszaliśmy się autokarem gdyż ono jest podzielone na cztery sektory: Ameryka Południowa, Afryka, Mongolia i Azja. Dzieci mogły z bliska oglądać egzotyczne zwierzęta. Następnie odbył się spacer po ogrodzie zoologicznym. Dodatkową atrakcją znajdującą się na terenie ogrodu był plac – Arkada Radości i Rozrywki z różnymi karuzelami.
Po obiedzie i krótkim odpoczynku wyruszyliśmy dalej na spotkanie z przygodą. 
           Kolejnym etapem naszej wycieczki był Park Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Wspólnie z Panią Przewodnik zaczęliśmy wędrówkę po parku. Na terenie ww. parku znajdują się modele dinozaurów jakie występowały i żyły na ziemi a także to, że znajdujące się tam prehistoryczne stworzenia są rzeczywistej wielkości. Widok niesamowity, zapiera dech w piersiach. Jest to coś fantastycznego, gdyż nie codziennie można oglądać takie stworzenia. Dzieci były zachwycone. Wycieczka w prehistorię była dla dzieci niezapomnianym przeżyciem.
           Jak wszystko co miłe, ma swój początek i koniec, tak samo jest z wycieczkami, przychodzi czas na powrót do domu. Dla nas organizatorów najważniejsze jest to, że dzieci wracają zadowolone, uśmiechnięte i szczęśliwe.
           Dzieci i rodzice za moim pośrednictwem dziękują Kierownictwu Urzędu Gminy i Radzie Gminy w Wilkowie za zorganizowanie dzieciom wycieczki.
Rodzice dziękują także paniom opiekunkom wycieczki za opiekę nad ich pociechami.            
         

                                                      Opr. Dorota Birska

 


Zdjęcia z wycieczki w galerii

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności