Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 17-05-2022
Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

ŚWIATOWY DZIEŃ INWALIDY -26 czerwca 2010r.

ŚWIATOWY DZIEŃ INWALIDY   2010

DSC0501222.jpeg

W dniu 26 czerwca 2010 r. na terenie Strzelnicy Wojska Polskiego w Opolu – Winowie po raz ósmy Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Opolu oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu zorganizowali obchody ŚWIATOWEGO DNIA INWALIDYpod hasłem „Troska o człowieka niepełnosprawnego – ważnym elementem społecznego działania’’.
Patronat nad uroczystością objęli Wojewoda Opolski - Ryszard Wilczyński i Marszałek Województwa Opolskiego - Józef Sebesta.

Ww. uroczystości wzięli także udział członkowie: Koła Nr 1 z Wilkowa i Koła Nr 4 z Bukowia. Program tej imprezy plenerowej był różnorodny i bogaty m.in.: odbył się przegląd zespołów wokalno-muzycznych emerytów i rencistów województwa opolskiego. Nasz Zespół „Wilkowianie” także zaprezentował swój bogaty repertuar, który podobał się zgromadzonej publiczności. Występ naszego zespołu został nagrodzony rzęsistymi brawami.

W trakcie części oficjalnej, w swoim przemówieniu Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZERiI w Opolu – Alfred Dydymski podziękował Starostom, Burmistrzom, Prezydentom Miast i Wójtom Gmin Województwa Opolskiego za zaangażowanie i wszechstronną pomoc na rzecz PZERiI. Następnie odbyło się wręczanie odznaczeń i listów gratulacyjnych.

Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim Emerytom, Rencistom i Inwalidom z Gminy Wilków i Zespołowi „Wilkowianie” za udział w Światowym Dniu Inwalidy w Opolu. Cieszymy się, że jesteście już ósmy raz obecni na tak pięknej imprezie integracyjnej emerytów, rencistów i inwalidów Opolszczyzny.

 
 
Opr. Dorota Birska

 

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności