Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 28-09-2022
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

DZIEŃ DZIECKA W WOJCIECHOWIE - 27.06.2009r.

Dzień Dziecka w Wojciechowie

FESTYN_Wojciechow_7.jpeg

Dzień 27.06.2009r. na długo pozostanie w pamięci dzieci z Wojciechowa, gdyż właśnie w tym dniu na placu przy Świetlicy Wiejskiej został zorganizowany mini festyn z okazji Dnia Dziecka i Powitania Lata. Mimo pogody, która w tym roku płata nam figle o 1400

wszystkie dzieci zjawiły się na placu, na którym czekała ich niespodzianka w postaci pięknego ogródka jordanowskiego, ale to był dopiero początek, gdyż w tym dniu nie zabrakło konkursów i zabaw. Dzieci odwiedziła Komenda Powiatowa Policji w Namysłowie, która przygotowała konkurs na temat bezpieczeństwa. Dzieciaki mino młodego wieku wykazały się ogromną wiedzą. Każdy uczestnik otrzymał również od policji piękną paczkę pełną słodyczy.

Niewątpliwie jednak największą atrakcją tego dnia był kucyk, który woził wszystkie dzieci.

            Kiedy opadły pierwsze emocje przyszedł czas na pieczenie kiełbasek przy ognisku, aby nabrać sił do dalszych konkurencji, a tych w tym roku nie brakowało: był mecz w „dwa ognie”, wyścig z jajkiem, skoki w workach i tradycyjnie przeciąganie liny, a we wszystkich zabawach uczestniczył Wójt Gminy Wilków p.Zygmunt Szulakowski, któremu dziękujemy za przybycie, za piękne życzenia kierowane do dzieci i słodki upominek. Tego popołudnia dzieciom czas szybko minął. Myślę, że wróciły do domu zadowolone z głową pełną wrażeń.

           

            Korzystając z okazji pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się to tego, aby ten dzień był dla dzieci szczególny, są to państwo: Katarzyna i Łukasz Sikora, Teresa i Krzysztof Kisler, Irena Lew, Krzysztof Cybulski, Dariusz Sulima, Iwona i Mieczysław Dudek, Krystyna Krupińska oraz Sebastian Zborowski – oprawa muzyczna.

            Pragnę również podziękować naszym sponsorom. Którzy zadbali o to, aby dzieci nie były głodne i spragnione, są to państwo: Elżbieta i Lesław Wachowscy oraz Sylwia i Arkadiusz Nowak.

                                  

                                                           Sołtys Wsi Wojciechów – Urszula Sulima

 

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności