GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: poniedziałek, 06-12-2021
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

ŚWIATOWY DZIEŃ INWALIDY - 27 czerwca 2009r.

ŚWIATOWY DZIEŃ INWALIDY   2009

 

W dniu 27 czerwca 2009 r. na terenie Strzelnicy Wojska Polskiego w Opolu – Winowie po raz siódmy na zlecenie Międzynarodowej Organizacji Inwalidów w Brukseli, Związek PZERiI w Opolu zorganizował obchody „ŚWIATOWEGO DNIA INWALIDY 2009” pod hasłem „INWALIDA TO PO PROSTU CZŁOWIEK’’. Patronat nad uroczystością objęli Wojewoda Opolski - Ryszard Wilczyński i Marszałek Województwa Opolskiego - Józef Sebesta.

Ww. uroczystości wzięli także udział członkowie: Koła Nr 1 z Wilkowa i Koła
Nr 4 z Bukowia. Program tej imprezy plenerowej był różnorodny i bogaty m.in.: obfitował w występy zespołów ludowych z województwa opolskiego. Nasz Zespół „Wilkowianki” także zaprezentował swój bogaty repertuar, który podobał się zgromadzonej publiczności. Występ naszego zespołu został nagrodzony rzęsistymi brawami.

W trakcie części oficjalnej, w swoim przemówieniu Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZERiI w Opolu – Alfred Dydymski podziękował Starostom, Burmistrzom, Prezydentom Miast i Wójtom Gmin Województwa Opolskiego za zaangażowanie i wszechstronną pomoc na rzecz PZERiI. Następnie odbyło się wręczanie odznaczeń i listów gratulacyjnych. Z Naszej Gminy list gratulacyjny za szczególne zasługi za pracę dla Związku przyznał Wojewoda Opolski – Ryszard Wilczyński Pani Zofii Środoń z PZERiI Koła Nr 1 w Wilkowie.

 
Opr. Dorota Birska – podinspektor ds. kultury
i sportu w Urzędzie Gminy w Wilkowie

 

DSC02578.jpeg DSC02573.jpeg DSC02557.jpeg

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności