GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: sobota, 16-10-2021
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

POWITANIE LATA W MŁOKICIU - 26 czerwca 2010r.

POWITANIE LATA W MŁOKICIU
PICT0108 [800x600].jpeg

            W sobotnie, słoneczne popołudnie 26 czerwca br. zagościliśmy w Młokiciu na imprezie plenerowej pn. „Powitanie lata”. Mieliśmy taką okazję dzięki wcześniejszym inicjatywom Sołtysa - Edwarda Jaśnikowskiego, Rady Sołeckiej i mieszkańców sołectwa, którzy w ramach Funduszu Sołeckiego wybudowali altankę i urządzili plac rekreacyjny. Pięknie urządzony plac był właśnie okazją by powitać lato i wakacje.
Na placu zebrała się rzesza mieszkańców nie tylko Młokicia ale także sąsiednich Pielgrzymowic. Otwarcia imprezy dokonał Sołtys Wsi – Edward Jaśnikowski wspólnie z Wójtem Gminy Wilków - Zygmuntem Szulakowskim i Kierownikiem Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy w Wilkowie - Kazimierzem Olchawą. Sołtys witając wszystkich, podziękował za wkład pracy i zaangażowaniu wszystkim mieszkańcom Młokicia za pomoc przy urządzaniu placu, który będzie służył do organizacji różnych imprez plenerowych. Następnie głos zabrał Wójt, który powitał szczególnie zebrane dzieci a także przybyłych mieszkańców Młokicia i Pielgrzymowic. Słowa podziękowania skierował w stronę Sołtysa, którego nagrodzono gromkimi brawami, Rady Sołeckiej oraz mieszkańców za urządzenie pięknego placu rekreacyjnego. Zaznaczył w swojej wypowiedzi, że ten skwerek będzie centrum wsi i służyć będzie mieszkańcom jako miejsce spotkań integracyjnych.

Kolejnym punktem imprezy była część artystyczna – gry i zabawy dla dzieci. Nagrodami były talony na watę cukrową i popcorn a także upominki ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Namysłowie. Rodzice i Rada Sołecka zadbała o stronę kulinarną festynu, były: owoce i ciasto. Dzieci mogły także skosztować kiełbaski z nowo postawionego grilla.
O dzieciach nie zapomnieli także sponsorzy – każdy uczestnik otrzymał słodki upominek.

Niewątpliwie miłą niespodziankę dzieciom sprawili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowie, którzy wozem bojowym urządzili przejażdżki dla chętnych a takich nie brakowało w Młokiciu.

Po poczęstunku i konkursach przyszedł czas na zabawę przy dźwiękach muzyki, bawili się nie tylko dzieci ale i rodzice oraz zaproszeni goście.

W godzinach wieczornych, kiedy dzieci poszły spać po dniu pełnym wrażeń, odbyła się zabawa na świeżym powietrzu dla mieszkańców wsi. Wszyscy bawili się wspaniale.            

W imieniu Sołtysa serdeczne podziękowania składam wszystkim sponsorom za pomoc finansową i rzeczową a także za okazanie serca i zrozumienie: Bankowi Spółdzielczemu w Namysłowie, Firmie „Nestle” w Namysłowie, Państwu Zdzisławie
i Zygmuntowi Zubkom z Dębnika, Panu Józefowi Wójcikowi – Piekarni z Wilkowa, Pani Annie Pękale z Młokicia, Rodzicom za upieczenie przepysznego ciasta i wszystkim mieszkańcom Młokicia, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy. Serdeczne podziękowania kieruję do strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowie za urozmaicenie dzieciom pobytu na imprezie.

 

                                               Opr. Dorota Birska


Zdjęcia z uroczystości w galerii

 

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności