Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: czwartek, 08-12-2022
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

OTWARCIE WIEJSKIEGO CENTRUM KULTURY W JAKUBOWICACH - 14 grudnia 2009r.

      
 
UROCZYSTE    OTWARCIE
WIEJSKIEGO    CENTRUM    KULTURY
 
 PICT0065.jpeg
 

Mieszkańcy Wsi Jakubowice po wielu latach doczekali się wyremontowania w swojej miejscowości świetlicy, która jest można rzec miejscem kultury na wsi. Tutaj będą spotykać się dzieci, młodzież i osoby starsze w wolnym czasie.
          W dniu 14 grudnia br. odbyło się uroczyste otwarcie Wiejskiego Centrum Kultury w Jakubowicach. Wiejskie Centrum Kultury powstało na bazie świetlicy wiejskiej, która została wyremontowana i wyposażona w nowy sprzęt. Środki finansowe na to zadanie Gmina pozyskała w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w zakresie działania „Odnowa i Rozwój Wsi”. Koszt całkowity zadania wyniósł – 330.000,00 zł. w tym dofinansowanie – 175.169,00 zł. i środki własne gminy – 155.000,00 zł. Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe „DAKAD” w Wilkowie.
            Uroczystość otwarcia rozpoczęto przecięciem symbolicznej wstęgi przez Sołtysa Wsi Jakubowice – Barbarę Kowalczyk, Przewodniczącego Rady Gminy w Wilkowie – Zygmunta Pniewskiego, Radnego – Jerzego Parkitnego, Radnego – Sylwestra Gaweł i Wójta Gminy Wilków
– Zygmunta Szulakowskiego.Na otwarcie przybyli bardzo licznie mieszkańcy wsi oraz zaproszeni goście: Proboszcz Parafii w Smogorzowie – ks. Tomasz Broszko, Wykonawca Inwestycji – Andrzej Dąbkiewicz oraz pracownicy Urzędu Gminy w Wilkowie – Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej – Kazimierz Olchawa, Wiesław Kwiecień i Dorota Birska. Proboszcz w obecności zgromadzonych mieszkańców dokonał poświęcenia świetlicy. Następnie głos zabrał Wójt Gminy, który w swoim wystąpieniu m.in. podziękował wykonawcy inwestycji oraz pracownikom Gminy. Po podziękowaniach przyszedł moment na wzniesienie toastu lampką szampana i degustację ciasta upieczonego przez mieszkanki wsi.                                                                                            

        Mamy nadzieję, że wyremontowana świetlica pobudzi aktywność mieszkańców do pracy na rzecz własnego środowiska. Życzymy mieszkańcom Jakubowic przyjemnego korzystania ze świetlicy.

Opr. Dorota Birska – podinspektor ds. kultury i sportu
w Urzędzie Gminy w Wilkowie

 

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności