GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 19-10-2021
Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

DOŻYNKI WIEJSKIE W MŁOKICIU - 14 sierpnia 2010r

 

Dożynki Wiejskie w Młokiciu
 

DSC08009 [1024x768].jpeg
 

             W dniu 14 sierpnia br. w miejscowości Młokicie z inicjatywy Sołtysa i Rady Kaplicy zorganizowano pierwsze w historii Młokicia Wiejskie Dożynki.

Uroczystość dożynkową rozpoczęto mszą świętą w kaplicy, którą w intencji rolników celebrowali: proboszcz parafii w Bierutowie – wicedziekan Ryszard Znamirowski i były proboszcz parafii w Bukowiu – ks. Florian Rumiński.

Wśród gości zaproszonych byli: Wójt Gminy Wilków – Zygmunt Szulakowski i Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Budownictwa w Urzędzie Gminy – Kazimierz Olchawa.

Po mszy świętej wszyscy uczestnicy dożynek przemaszerowali na placu rekreacyjny, gdzie odbyła się ceremonia dożynkowa. Przed jej rozpoczęciem Księża poświęcili nowo urządzony plac. Po czym Starostowie dożynek przekazali bochen chleba z tegorocznych zbiorów Wójtowi Gminy i Sołtysowi. Starostami dożynek wiejskich byli: Pani Marta Obuchowska i Pan Henryk Przybyłek. Starostowie z Wójtem i Sołtysem staropolskim zwyczajem częstowali zgromadzonych mieszkańców i gości poświęconym chlebem.

Po ceremonii dożynkowej głos zabrał Sołtys Wsi Młokicie – Edward Jaśnikowski, który przywitał zaproszonych gości a przede wszystkim podziękował mieszkańcom i sponsorom za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu dożynek. Następnie głos zabrał Wójt Gminy, który w swoim wystąpieniu powitał wszystkich zebranych mieszkańców Młokicia a przede wszystkim gorąco podziękował rolnikom za wysiłek włożony w zbiór tegorocznych plonów a organizatorom za przygotowanie uroczystości. Życzył również mieszkańcom zdrowia a rolnikom udanych zbiorów w następnych latach.

Po powitaniach i przemowach przyszedł czas na wspólne biesiadowanie. Oprawę muzyczną całych dożynek i zabawy tanecznej zapewnił Zbigniew Jarząbek. Mieszkańcy i goście świetnie bawili się do białego rana. Sobotnie popołudnie było bardzo udane i na pewno zapisze się w historii Młokicia. 

Opr. Dorota Birska (wg. relacji Edwarda Jaśnikowskiego)W imieniu własnym i Rady Sołeckiej Wsi Młokicie składam podziękowanie uczestnikom dożynek za przybycie, księżom za celebrowanie mszy świętej i słowo boże, wszystkim sponsorom, mieszkańcom za pomoc i zaangażowanie przy organizacji tych dożynek, paniom za przygotowanie bardzo smacznego poczęstunku oraz za miłą obsługę.

Edward Jaśnikowski – Sołtys Wsi Młokicie

 Zdjęcia z uroczystości w galerii

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności