GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: piątek, 22-10-2021
Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysława

CO SŁYCHAĆ W ZESPOLE „WILKOWIANIE” ?

Co słychać w Zespole „Wilkowianie” ?

Bierkowice 15 08 2010 .jpeg

         A dzieje się !!!

Zespół w dniu 10 stycznia uczestniczył w imprezie - XVIII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wilkowie zorganizowanej przez Publiczne Gimnazjum w Wilkowie i Urząd Gminy w  Wilkowie.  Wilkowianie w dniu 21 marca swoim występem artystycznym uświetnili uroczystość kościelną – mszę odpustową, która odbyła się w Kaplicy w Wilkowie.

Opole 15 08 2010 .jpeg

W dniu 26 czerwca Zespół brał udział w przeglądzie zespołów wokalno-muzycznych emerytów i rencistów województwa opolskiego w Opolu – Winowie z okazji ŚWIATOWEGO DNIA INWALIDY pod hasłem „Troska o człowieka niepełnosprawnego – ważnym elementem społecznego działania’’ zorganizowanym przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Opolu oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu.

Kujakowice 14 08 2010.jpeg


W ramach współpracy z Fundacją Dobra Widawa Zespół w dniu 11 lipca br. uczestniczył w obchodach Dni Gminy Dziadowa Kłoda 2010, gdzie zaprezentował swoje umiejętności wokalne. W dniu 14 sierpnia Wilkowianie brali udział w festynie w Kujakowicach k. Kluczborka. A 15 sierpnia Zespół swoje umiejętności artystyczne zaprezentował podczas V Festiwalu Folklorystycznego w Bierkowicach. Organizatorem tej cyklicznej imprezy plenerowej było Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu. Jednocześnie 15 sierpnia brał udział w II Festiwalu Opolskich Smaków zorganizowanym w Opolu na rynku przez Redakcję Nowej Trybuny Opolskiej. 29 sierpnia Zespół wystąpił na Dożynkach Gminnych w Długołęce.
Ponadto Zespół bardzo chętnie uczestniczy i uświetnia uroczystości organizowane na terenie naszej Gminy a w najbliższym czasie zaprezentuje swoje umiejętności na Dożynkach Gminnych w Bukowiu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 Opr. Dorota Birska

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności