GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: sobota, 16-10-2021
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

DZIEŃ SENIORA - 18 września 2010r.

 

 DSC06579.jpeg

Tradycyjnie w naszej Gminie Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Nr 1 w Wilkowie zorganizował uroczystość – Dzień Seniora. Tegoroczne święto odbyło się 18 września 2010r. Uroczystość rozpoczęto mszą św.  w Kościele Parafialnym w Wilkowie. Mszę w intencji emerytów, rencistów i inwalidów celebrował proboszcz Parafii w Wilkowie - ks. Marek Górdziałek. Dalsza część uroczystości kontynuowana była w Domu Kultury w Wilkowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele samorządu gminy Wilków, powiatu namysłowskiego, Oddziału Okręgowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opolu i Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Namysłowie oraz przedstawiciele Zarządu Głównego Związku Kombatantów w Warszawie. 

           Przewodniczący Koła z Wilkowa Mieczysław Łuczyk serdecznie wszystkich powitał a gościom podziękował za przybycie. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Wilków, który wręczył na ręce Przewodniczącego Mieczysława Łuczyka list gratulacyjny zawierający wyrazy uznania dla wszystkich członków Koła za zaangażowanie, aktywną pracę na rzecz Związku i życzenia z okazji ich święta. Z kolei Przewodniczący Wojewódzkiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opolu – Alfred Dydymski wręczył Złote Odznaki Honorowe za szczególne zasługi dla Związku przyznane przez Zarząd Główny PZERiI w Warszawie: Marii Juchniewicz z Wilkowa, Zofii Środoń z Pielgrzymowic i Teresie Sulikowskiej z Wojciechowa. Miłą niespodziankę sprawił Zarząd PZERiI w Opolu przyznając dyplomy uznania następującym osobom: Dorocie Birskiej, Irenie Soleckiej, Mieczysławowi Łuczykowi, Stanisławie Łuczyk, Zygmuntowi Szulakowskiemu i Jadwidze Hejna (Kierowniczce Zespołu Ludowego  „Wilkowianie”) za aktywną pomoc i działalność na rzecz i dla dobra ludzi III wieku i osób niepełnosprawnych. Po przemówieniach, podziękowaniach i życzeniach przyszedł czas na wspólną zabawę i tańce do późnych godzin nocnych przy rytmach zespołu „Akord” z Sycowa. Uroczystość była udana i dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń uczestnikom i zaproszonym gościom. 

Zarząd Koła pragnie serdecznie podziękować Paniom: Janinie Łuczek, Bogumile Baranowskiej, Jadwidze Hejna,  Marii Juchniewicz, Stanisławie Łuczyk, Irenie Soleckiej za przygotowanie obfitego poczęstunku. A Paniom: Iwonie Grab,  Bogumile Baranowskiej i Małgorzacie Brzeźniak za dobrą i miłą obsługę. 

Zarząd Koła szczególne podziękowania składa sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe: Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Wilkowie, Przedsiębiorstwu Rolno-Usługowemu „Bukorol” w Bukowiu, Gospodarstwu Rolno- Nasiennemu „Pagro” w Pągowie, Przedsiębiorstwu Budowlano-Handlowemu „Dakad” w Wilkowie, Państwu Zdzisławie i Zygmuntowi Zubkom z Dębnika – Gospodarstwu Agroturystycznemu, Panu Władysławowi Dziedzic z Namysłowa, Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu  z Wilkowa – Panu Bartoszowi  Dorociakowi,  Piekarni w Wilkowie – Panu Józefowi Wójcikowi, Przedsiębiorstwu Produkcji Rolnej „Attis” w Jakubowicach, Przedsiębiorstwu „Agromund” w Namysłowie, Firmie „Nestle S.A.” w Namysłowa, Przedsiębiorstwu  „Aldy” w Namysłowie.

 

 Opr. Dorota Birska


zdjęcia z uroczystości w galerii

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności