GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 27-10-2021
Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona

DOŻYNKI GMINNE W BUKOWIU - 4 września 2010r.

DSC04906.jpeg 


        Jednym z większych i ważniejszych wydarzeń w naszej społeczności, nie tylko szkolnej, ale również wiejskiej, były dożynki gminne. Odbyły się one 4 września 2010r. na boisku wiejskim obok OSP w Bukowiu. Zadaniem Publicznej Szkoły Podstawowej w Bukowiu było przygotowanie przedstawienia dożynkowego i dekoracja małej sceny. Należy powiedzieć, że do zadania przygotowaliśmy się solidnie. Ponad trzydziestoosobowa grupa uczniów pod opieką pań: Haliny Skupińskiej, Joanny Wojciechowskiej, Katarzyny Wypart oraz pana Waldemara Kuligowskiego już na tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego wytrwale ćwiczyła role do występu. Ale było warto! Choć pogoda nas nie rozpieszczała, widzowie zgromadzeni na boisku mogli napawać oczy widokiem wirujących, kolorowych spódnic, rozwiewanych wstążek i pięknych dziewcząt tańczących w rytm polki, chodzonego, czy krakowiaka. Inscenizacja słowno- muzyczna przypominała o ciężkiej pracy żniwiarzy, którzy nie zapominają również o zabawie po mozolnym trudzie. Pięknie zaśpiewana przez Dominikę Iżykowską i Klaudię Pawłowską pieśń ,,Panno Pszeniczna’’ wskazała, komu powinniśmy być wdzięczni za możliwość zebrania plonów. Widzowie mogli spróbować chleba wypieczonego z nowej mąki.

         W drugiej części przedstawienia zgromadzeni mogli pośmiać się z przyśpiewek, które częściowo powinni traktować z przymrużeniem oka, a których bohaterami byli wójt gminy, przewodniczący Rady Gminy, starosta i starościna dożynkowi, rolnicy, dyrektorzy szkół czy sami uczniowie. Goście śmiali się z występu naszych byłych uczniów: D. Kurzawy, A. Holc, P. Bednarz, P. Ślęzaka i M. Zimnej. Przygotowani przez nas przypomnieli skecz kabaretu DNO ,,Freestyler’’. Nasi absolwenci byli świetni w swoich rolach. Pracownicy naszej szkoły przyszykowali również loterię fantową, która nie odbyłaby się, gdyby nie sponsorzy. Dziękujemy im za okazane serce. Pieniądze zarobione na loterii, zostaną przeznaczone w całości na potrzeby uczniów naszej szkoły. Opiekę nad loterią przejęły panie: J. Kapłon, A. Masek, G. Brzeźniak i A. Konefał. Ale nie na tym koniec atrakcji, których pomysłodawcą była nasza szkoła. Pani Andrzelika Jałowiecka przygotowała wystawę swoich prac – nasza pani plastyk ma wspaniały dorobek artystyczny. Nie boi się żadnego wyzwania, jej pędzel dotyka różnych tematów: portrety, pejzaże, akty, tematy sakralne, itp. J. Wojciechowska i K. Wypart umożliwiły zakup kolczyków, zawieszek do telefonu i bransoletek wykonanych przez nasze uczennice. W ich ,,produkcji’’ największy udział miała sama opiekunka J. Wojciechowska oraz uczennica Sandra Mózgowiec. Choć pracy było co niemiara, bo należy wspomnieć jeszcze o deklaracji wejścia przed szkoła, za które odpowiedzialne były panie: W. Poźniak, A. Kuligowska i M. Gagała, to warto było włożyć tyle trudu, by móc sprawić przyjemność przybyłym na dożynki gościom i mieszkańcom Bukowia.

         Wszyscy pracownicy PSP w Bukowiu byli zaangażowani do dożynek gminnych, a najcenniejszą nagrodą za poświęcenie było zadowolenie oglądających.

         Do zobaczenia za rok, pewnie już w innej miejscowości.

 

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom:


SOLAGRO, ZAKŁAD PRODUKCYJNO – WDROŻENIOWY BUKOWIE, KSIĘGARNIA ,,STARA’’ GRAŻYNA KOPACKA, FIRMA AMBROŻY, MAREK NIEMCZYCKI, SKLEP AGD KAZIMIERZ I ŁUCJA MARYNIAK, HURTOWNIA MARKER DANUTA KOPEĆ, KSIĘGARNIA ,,WERS’’ JOLANTA NOWOJSKA, BANK SPÓŁDZIELCZY W WILKOWIE, HURTOWNIA PAPIER PIOTR KULLA, KAZIMIERZ STASZCZYSZYN, PRZETWÓRNIA OWOCOWO WARZYWNA, ,,ANNA’’ BIERUTÓW, FIRMA DZIEDZIC NAMYSŁÓW, HURT – DETAL, OPAŁ, MATERIAŁY BUDOWLANE, PALIWA, OLEJE BARBARA MAKUCH, HURTOWNIA KAWOŃ NAMYSŁÓW, PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO – HANDLOWE ,,KARO’’ BARTOSZ TURBAKIEWICZ, SKLEP SPORTOWY ,,MEGA SPORT’’ KACPRZAK GRAŻYNA, MARIA WOJCIECHOWSKA, SKLEP SPOŻYWCZO – PRZEMYSŁOWY ,,GUCIO’’ BUKOWIE, KWIACIARNIA ,,ORCHIDEA’’ A. I M. MISIAK, ELŻBIETA I LESŁAW WACHOWSCY, KRYSTYNA I DANIEL SIMLAT, FIRMA ,,BUKOROL’’, PANI EWA WOLSKA, DOROTA I DARIUSZ RACHLAK, KSIĘGARNIA BIERUTÓWBARBARA I LESZEK UNGIER, STANISŁAWA GRAF, SKLEP MIĘSNY, PAŃSTWO URBANOWSCY BIERUTÓW, PZU NAMYSŁÓW, JANINA I TADEUSZ SIMLAT, GMINNY INFORMATOR, ATOS, S.C.UBEZPIECZENIA POLEMIR GUDZ, JANUSZ KISIEL, PAN SEBASTIAN POŹNIAK

 

Relację zdały: Katarzyna Wypart, Joanna Wojciechowska


Zdjęcia z dożynek w galerii

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności