GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: poniedziałek, 06-12-2021
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM W DOMU KULTURY W WILKOWIE - 6 grudnia 2010r.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem
w Domu Kultury w Wilkowie

 DSC07563.jpeg

            6 grudnia, zgodnie z tradycją każde „grzeczne” dziecko powinno dostać jakiś prezent - to efekt działalności Świętego Mikołaja. Wcześniej jednak musi napisać i wysłać list z prośbą o wymarzony prezent. Mikołaj przynosi co roku prezenty milionom dzieci. Zostawia je pod poduszką, w skarpetach. Przynosi je także dorosłym, którzy w tym świecie z radością odnajdują wspomnienia własnego dzieciństwa. Przychodzi do nas ubrany w czerwony strój a na plecach dźwiga ogromny wór z prezentami. I choć Mikołaj jest najbardziej zapracowanym Świętym, zwłaszcza w okresie zimowym, nie zapomniał o dzieciach czekających na niego w Domu Kultury w Wilkowie. Przybył do nas w godzinach popołudniowych. Dzieci były zachwycone. A kiedy opadły pierwsze emocje zwłaszcza tych najmłodszych, nastąpił najważniejszy moment, na który dzieci oczekiwały cały rok a mianowicie rozdawanie prezentów. Po rozdaniu i obejrzeniu wymarzonych prezentów przyszedł czas na wspólną zabawę z Mikołajem. 

            Ale jak to bywa, to co miłe i przyjemne szybko się kończy, tak samo było z wizytą Naszego Gościa. Dzieci z żalem pożegnały Mikołaja. Ale wierzymy w zapewnienia Świętego Mikołaja, że odwiedzi nas w przyszłym roku i już teraz z niecierpliwością oczekujemy na jego kolejną wizytę za rok.

            Dom Kultury w Wilkowie i Gminne Zrzeszenie „LZS” w Wilkowie dziękują wszystkim sponsorom za udzieloną pomoc rzeczową w organizacji spotkania ze Świętym Mikołajem: Państwu Barbarze i Markowi Bratosiewicz z Lubskiej, Pani Urszuli Krauz z Wojciechowa, Pani Sylwii Nowak z Wojciechowa, Panu Wiesławowi Józefczakowi z Wilkowa, Pani Annie Ostrowskiej z Bukowia i Pani Monice Markowskiej z Namysłowa.

 
Opr. Dorota Birska
Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności