Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 14-08-2022
Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Informacja o uchodźcach z Warszawy

INFORMACJA
 
 

Drodzy Mieszkańcy Gminy Wilków. Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy – Hanna Gronkiewicz-Waltz w rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego zwróciła się pismem do naszej Gminy z prośbą o zebranie i przekazanie informacji o wszelkich formach pomocy udzielonej uchodźcom z Warszawy po Powstaniu Warszawskim.

W związku z powyższym bardzo proszę, jeśli Państwo posiadacie jakąkolwiek wiedzę, informację na ten temat lub byliście świadkami tamtych wydarzeń, proszę o zgłaszanie się do Domu Kultury w Wilkowie (do p. Doroty Birskiej, numer telefonu 077 419 51 78).  Drodzy Państwo przekazane informacje zostaną przesłane do Warszawy celem udokumentowania ochrony przed zapomnieniem a także zachowania w pamięci dla przyszłych pokoleń.

Jesteśmy Polakami, musimy i mamy obowiązek pamiętać, że „....1 sierpnia 1944 roku jest jedną z najważniejszych dat w historii Polski. Wybuch Powstania Warszawskiego był wyrazem dążenia do odzyskania wolności całego narodu udręczonego pięcioletnią okupacją hitlerowską. Wspominając Sierpień 1944 roku pamiętajmy nie tylko tych, którzy walczyli z bronią w ręku, ale także o cywilnych ofiarach terroru i tragedii mieszkańców Warszawy wypędzonych z miasta, które zostało skazane na fizyczną zagładę i metodycznie zniszczenie (...) „.

 

                   
                                                           Opr. Dorota Birska

 

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności