GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: poniedziałek, 06-12-2021
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

ZAWODY WĘDKARSKIE W IDZIKOWICACH -23 czerwca 2012r.

zw.jpeg

23.06.2012r. na stawie w Idzikowicach po raz kolejny odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci . O godz. 8.00  pojawili się już pierwsi uczestnicy . Po wstępnych przygotowaniach sprawdzenia listy obecności ,wylosowania stanowisk , sygnałem klaksonu samochodowego dokładnie o godz. 8.30 rozpoczęto zawody . Wystartowało 22 zawodników podzielonych na dwie kategorie : szkoła podstawowa i gimnazjum .

Już od samego rana świeciło słońce , zapowiadał się upalny dzień, czyli pogoda nie sprzyjająca żerowaniu ryb. Jednak po chwili zaczęły pojawiać się w siatkach pierwsze okazy  karpi i płoci. Łowiono głównie metodą spławikową .Punktualnie po trzy godzinnej rywalizacji zakończono zawody .

 Komisja sędziowska na czele z Prezesem Koła  ,,Karaś,,w Idzikowicach  kol. Adamem Orlikowskim  miała dużo pracy przy ważeniu ryb. O miejscach na liście zwycięzców decydowała waga złowionych ryb. Po przeważeniu wszystkie ryby w świetnej kondycji wróciły z powrotem do wody .

Jak na tak krótki czas połowu wyniki były powalające i ukształtowały  się następująco :

zw1.png zw2.jpeg zw3.jpeg zw4.jpeg

Gimnazjum :

I – Wojciech Orlikowski

II- Bartosz Pilarz

III- Kinga Jurkowska

 

Szkoła podstawowa:

I – Marcin Sutowicz

II- Szymon Sobolewski

III- Maciej Wysocki

Zwycięzców nagrodzono pucharami , medalami oraz dyplomami. Dodatkowo  Komisja wyróżniła najmłodszego zawodnika a został nim Robert Simlat oraz

zdobywcę złowienia największej ryby Bartosza Pilarza .Po zakończeniu pracy Komisji przyszedł czas na upragniony poczęstunek dla każdego uczestnika w postaci kiełbasek  z grilla  , lodów , słodkich wafelków i napoi. Po prawie godzinnym biesiadowaniu przystąpiliśmy do jeszcze bardziej trudniejszej rywalizacji  zawodów wędkarstwa rzutowego do , których przystąpiła mniejsza liczba uczestników . Każdy z zawodników wykonał po cztery rzuty w tym jeden próbny .

Wyniki zawodów rzutowych przedstawiają się następująco :

 

I – Mateusz Sobolewski  nagroda –wędka

II- Jakub Lubojański       nagroda – piłka

oraz nagroda pocieszenia podbierak dla Krystiana Ostrowskiego.

 

W imieniu organizatorów dziękuję uczestnikom zawodów, przybyłym opiekunom , kibicom , osobom zaangażowanym w organizację zawodów i obsługę zawodników oraz sponsorom ponieważ bez ich hojności  nie było by tak szczytnej imprezy.

 

A byli nimi:

Wójt Gminy Wilków

Stowarzyszenie ,,Nasza Przyszłość z Idzikowic

Sołtys wsi Idzikowice

Rada Sołecka – Pan Jerzy Wypych

Miejscowy Radny – Pan Krzysztof Ostrowski

WKS Gobio Namysłów

Mam nadzieję iż zachęcanie do wędkarstwa właśnie w ten sposób , pozwoli na zaszczepienie bakcyla tego wspaniałego sportu w naszych dzieciach . Czystość wód , ekologia i miły , fantastyczny i spokojny wypoczynek nad wodą ,powinien być ważną rzeczą w życiu młodego człowieka. Do zobaczenia za rok .

                                                                                    Maria Staniec

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności