GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 19-10-2021
Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE W BUKOWIU - 2 czerwca 2012r.

 W sobotę  2 czerwca  w miejscowości Bukowie na boisku sportowym przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowiu odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Gmin Wilków o puchar Podsekretarza Stanu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Stanisława Rakoczego

DSC01742.jpeg

Organizatorem i gospodarzem zawodów była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowiu.  

Po przywitaniu gości zaproszonych i mieszkańców gminy na gminnych zawodach sportowo- pożarniczych, Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilków otrzymał z rąk Komendanta Powiatowego PSP w Namysłowie bryg. mgr inż. Krzysztofa Gacka „Medal  20-lecia  PSP” za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej  i Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Następnie Wójt Gminy Wilków odczytał list od Podsekretarza Stanu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Stanisława Rakoczego, który, ze strażackim pozdrowieniem serdecznie dziękuje za zaproszenie na Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze w Bukowiu, ale ze względu na inne obowiązki służbowe nie może przybyć na to ważne dla Państwa wydarzenie .

Jak co roku mieliśmy okazję zobaczyć prezentację drużyn w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenie bojowe. Strażacy ochotnicy z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zawodach Sportowo- Pożarniczych . Na twarzach druhów i druhenek było widać zaangażowanie i pozytywna energia a pokonywanie takich przeszkód jak „ściana i równoważnia” nie sprawiało im żadnych kłopotów. Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco:

DSC01765.jpeg

W zawodach startowało 13 drużyn. Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco:

MDP dziewczęta do 12 lat -  I miejsce OSP Wilków , II OSP Bukowie ,             

MDP chłopcy do 12 lat – I miejsce OSP Wilków , II OSP Bukowie.

MDP dziewcząt  od 12 -16 lat I miejsce OSP Bukowie,

MDP chłopcy od 12 -16 lat -  I miejsce OSP Bukowie,  II miejsce OSP Wilków, 

III miejsce OSP Bukowie .

Kat. C   kobiety  : I miejsce OSP Bukowie .

Kat A mężczyzn: I miejsce OSP Bukowie,  II OSP Wilków, III miejsce OSP Wilków,

IV miejsce OSP Bukowie.

Drużyny, które zajęły 2 pierwsze miejsca w kat A i C będą reprezentowały gminę na powiatowych zawodach sportowo pożarniczych. Zmagania strażaków ochotników oceniała Komisja Sędziowska pracująca pod przewodnictwem mł. asp. Grzegorza Ucka.

Wójt Gminy Wilków mgr Bogdan Zdyb wraz Komendantem Powiatowym PSP w Namysłowie  bryg. mgr inż. Krzysztofem Gackiem i  Prezesem  Zarządu Gminnego ZOSP RP mgr Wiesławem Kwietniem wręczyli najlepszym zawodnikom dyplomy i puchary a pozostałym uczestnikom zawodów nagrody.

Po zawodach odbyło się spotkanie z władzami powiatowymi, gminnymi i OSP. Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, którzy wsparli rzeczowo i finansowo Zawody. 

 

Bożena Samborska

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności