GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 19-10-2021
Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

DZIEŃ DZIECKA W PSZENICZNEJ - 7 czerwca 2012r.

 

Dzień Dziecka w Pszenicznej

dzień dziecka (Pszeniczna) 104-crop kadrowany.jpeg

W dniu 7 czerwca 2012r. po uroczystościach Bożego Ciała w naszej parafii, na boisku sportowym  w Pszenicznej odbył się Dzień Dziecka. W tym dniu na boisku zebrała się większość mieszkańców wsi. Imprezę naszą zaszczycił obecnością Wójt Gminy Pan Bogdan Zdyb, który  złożył dzieciom życzenia z okazji ich święta oraz życzył wszystkim  udanej zabawy. Nasza miejscowość jest  niewielka  ale w imprezie udział wzięło ok. 40.dzieci nie tylko z naszej miejscowości ale również te, które w tym dniu przybyły do swoich rodzin. Wśród wielu atrakcji największą był przyjazd wozów strażackich z OSP w Bukowiu. Strażacy pokazali dzieciom wyposażenie samochodów  bojowych, zademonstrowali ubrania żaroodporne oraz przeciw owadom, działanie motopomp a każde chętne dziecko mogło skorzystać z przejazdu samochodem strażackim.

Dzieci zebrane na boisku chętnie brały udział w organizowanych konkursach i zabawach. Na zakończenie każde dziecko otrzymało upominek i słodycze oraz mogło upiec samo lub wspólnie z rodzicami kiełbaski na przygotowanym przez  rodziców ognisku. Dzień  chylił się ku zachodowi, a nasze dzieci wciąż hasały po boisku i ciężko było ich  przekonać, aby  udały  się  do   domów.

dzień dziecka (Pszeniczna) 048.jpeg

W imieniu swoim jak i rodziców dziękuję za pomoc w zorganizowaniu tej imprezy: Wójtowi Gminy - Panu Bogdanowi Zdybowi,  Prezesowi Spółki PAGRO 
 w Pągowie - Panu Antoniemu Płócieniczakowi, Przedsiębiorstwu Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego SA w Toruniu, Przetwórni Warzyw i Owoców  „ANNA” w Karwińcu - Panu Ireneuszowi Bryłce, Piekarni w Wilkowie - Panu Józefowi Wójcikowi oraz Panom Strażakom z OSP w Bukowiu.

 

                                                                                                Sołtys

                                                                                     Alina Wróblewska

 

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności