GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 24-10-2021
Imieniny: Arety, Marty, Marcina

ROZPOCZĘŁA SIĘ PRZEBUDOWA Z ROZBUDOWĄ PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO W WILKOWIE 2012r.

 

Rozpoczęła się przebudowa z rozbudową
Przedszkola Publicznego w Wilkowie

 

Zgodnie z zapowiedzią w (Gminnym Informatorze nr 05/2012 z czerwca 2012) rozpoczęła się przebudowa z rozbudowa przedszkola w Wilkowie. Gmina Wilków wykona znaczące dla Przedszkola remonty, po zakończeniu, których wygląd placówki zupełnie się zmieni, stanie się nowocześniejsza, bezpieczniejsza, a przede wszystkim wizualnie atrakcyjniejsza.

Do przetargu ogłoszonego przez Gminę Wików na remont przedszkola przystąpiło osiem firm. Rozpiętość cenowa była od 1 282. 547.01 zł do . 907. 880.61 tys. zł. Gmina za wykonane prace zapłaci 1282547.01 tys. zł, chociaż przeznaczone było na ten cel 1 497.240.44 zł. Prace związane z przebudową i rozbudową przedszkola wraz z infrastrukturą techniczną w Wilkowie prowadzi firma MPM Development Spółka z.o.o. z Namysłowa, która została wyłoniona w drodze przetargu. Prace budowlane rozpoczęły się  11 lipca i potrwają do października br.  Przedmiotem prac jest termomodernizacja budynku, wykonanie robót konstrukcyjno-budowlanych dotyczących kompleksowego remontu elewacji budynku oraz wewnętrzne prace  remontowe. W pierwszym etapie prace obejmą kapitalny remont budynku przedszkola, natomiast zagospodarowanie terenu przy obiekcie będzie realizowane jako końcowa faza prac. Zaplanowany jest m. in. remont dachu, ocieplenie budynku, wymiana okien i drzwi, remont instalacji sanitarnej i elektrycznej, przebudowa kotłowni ( z węglowej na olejową wspomaganej dodatkowo kolektorami słonecznymi), wykonanie zmian w wewnętrznym układzie konstrukcyjno-funkcjonalnym obiektu. Po zakończeniu rozbudowy w przedszkolu będzie można utworzyć drugi oddział co spowoduje możliwość przyjęcia 50 dzieci a nie jak dotychczas tylko 25.

Na czas  remontu Wilkowskie Przedszkole przeniesione będzie do nowo wyremontowanego Domu Kultury w Wilkowie gdzie prowadzone będą zajęcia zgodnie z harmonogramem.                                                

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności