Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 14-08-2022
Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

ODBIÓR DROGI DOJAZDOWEJ DO GRUNTÓW ROLNYCH W M. PĄGÓW - 21 sierpnia 2012r.

 

Oddali drogę

 

21 sierpnia pracownicy Urzędu Gminy w Wilkowie, radni Rady Sołeckiej z Pągowa, wspólnie z przedstawicielami firmy Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A. z siedzibą w Toruniu dokonali odbioru inwestycji drogowej finansowanej ze środków  z budżetu Województwa Opolskiego, tj. Budowy drogi dojazdowej do gruntów rolnych w m. Pągów.

Zadanie, którego realizację rozpoczęto wiosną br. obejmowało m.in. przebudowę ponad 2  km dróg, przebudowę i utwardzenie prawie 2 km poboczy. Droga została poszerzona, a  nawierzchnia-wzmocniona.
Zgodnie z podpisaną umową termin zakończenia przedsięwzięcia, które realizowała firma PBDI S.A. z Torunia upływał 21 sierpnia br. Cała inwestycja kosztowała 439 958,58 zł,   z czego Wójt Gminy Wilków Bogdan Zdyb pozyskał środki zewnętrzne w wysokości ponad 60 % wartości inwestycji z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych woj. opolskiego .

W ostatnich latach droga była mocno zniszczona. Stan techniczny drogi był już tak zły, że nie spełniała ona podstawowych standardów bezpieczeństwa. Dlatego z utęsknieniem czekaliśmy na wyremontowanie drogi transportu rolnego, która poprawi nam rolnikom dojazd do pół uprawnych jak również ułatwi wywóz płodów rolnych. Zauważyłem również, że  służy ona turystom dość chętnie w ostatnim czasie odwiedzających Pągów jako trasa rowerowa biegnąca przy „ pągowskiej farmie wiatrowej” Dziś wreszcie jest wyremontowana droga! Oby służyła jak najlepiej nam wszystkim.---powiedział Jarosław Grzesik rolnik z Pągowa.


Dokonana modernizacja pozwoli na podniesienie jakości lokalnej obsługi transportu rolnego, jednocześnie przyczyni się do ukształtowania efektywnego i zintegrowanego systemu transportowego. Realizacja tej inwestycji znacznie wpłynie na poprawę dostępności do pól uprawnych mieszkańcom Pągowa.

 

PODZIĘKOWANIE

Wójt Gminy Wilków Bogdan Zdyb dziękuje wszystkim rolnikom z miejscowości Pągów, którzy sfinansowali z własnych środków dokumentację geodezyjną tego przedsięwzięcia.

 

 

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności