GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 27-10-2021
Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona

DOLECIELIŚMY DO KOŃCA - 20 października 2012r.

Dolecieliśmy do końca

            20 października br. w Domu Kultury w Wilkowie odbyło się spotkanie Hodowców Polskiego Związku Gołębi Pocztowych- Sekcja Wilków- podsumowujące sezon lotowy 2012.             

W ,,Gminnym Informatorze’’ nr 05/2012, maj 2012 zostało opisane rozpoczęcie Sezonu Lotowego PZHGP 2012. Hodowcy zapewniali wówczas, że ich pupile pokonają trasę o łącznej długości ponad 6000 km .

Czy im się to udało? Oraz co jeszcze wydarzyło się podczas trwania sezonu można było dowiedzieć się podczas uroczystego zakończenia, zorganizowanego przez miłośników gołębi pocztowych w Domu Kultury w Wilkowie.

- Mistrzem w lotach gołębi starych sekcji Wilków został Krzysztof Bakalarz, a w lotach gołębi młodych Mariusz Jabłoński. Najlepszego dorosłego gołębia w mijającym sezonie posiadał Krzysztof Bakalarz. Natomiast najlepszego młodego gołębia minionego sezonu wyhodował Mariusz Jabłoński- poinformował Piotr Ubych Skarbnik Sekcji Wilków.

IMG_1273.jpeg

Obecny na spotkaniu Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilków wręczył ufundowany przez siebie puchar najlepszemu hodowcy Sekcji Wilków w sezonie lotowym 2012. Jednocześnie Wójt pogratulował Wilkowskim hodowcom osiągnięcia doskonałych wyników na szczeblu Oddziału oraz Okręgu.

 Prezes Sekcji Wilków Mariusz Jabłoński nie ukrywał zadowolenia z faktu, że udało się ,, dolecieć do końca sezonu’’ bez większych strat w hodowli. Jednocześnie podkreślił fakt, że po raz pierwszy  w wieloletniej historii Sekcji Wilków jej hodowcy zdołali zająć wszystkie trzy pierwsze miejsca w Oddziale w lotach gołębi dorosłych.

IMG_1279.jpeg

     PODZIĘKOWANIE

        Hodowcy Sekcji PZHGP pragną podziękować panu Bogdanowi Zdybowi Wójtowi Gminy Wilków oraz panu Arturowi Masiowskiemu  Prezesowi EKWÓD w Namysłowie za pomoc w zorganizowaniu zakończenia, jak również w organizacji sezonu lotowego 2012.

 

 

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności