GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 01-12-2021
Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza

ZŁOTE GODY PAR MAŁŻEŃSKICH W 2013 r.

ZŁOTE GODY PAR MAŁŻEŃSKICH

IMG_1428.jpeg

Złote gody, czyli 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego, to jubileusz szczególny. Złote Gody to niecodzienna i wspaniała chwila nie tylko dla Jubilatów, ich rodzin ale także dla władz państwowych i samorządowych. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem. Dodatkowego prestiżu dodaje tej uroczystości medal Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego za długoletnie pożycie małżeńskie                   
i uroczystość zorganizowana przez Wójta Gminy Wilków Pana Bogdana Zdyba.

W czwartek 10 stycznia w Domu Kultury w Wilkowie Wójt Gminy Wilków Pan Bogdan Zdyb miał zaszczyt gościć Małżonków z terenu Gminy Wilków, którzy obchodzili  50-tą rocznicę ślubu. Osiem par odznaczono medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznawanymi przez Prezydenta RP. Medale i listy gratulacyjne wręczył Wójt Gminy Wilków Pan Bogdan Zdyb wraz z Sekretarz Gminy Panią Ireną Wagner-Cichosz i z Panią Teresą Żółtaszek Skarbnikiem Gminy.

„Gdy patrzy się na Jubilatów widać, że nie mieli łatwo w życiu. Potrafili znaleźć kompromis, szacunek, wytrwałość. Byli wychowani w innej kulturze, w innych wartościach. Przyjechali zaraz po wojnie na „ziemie odzyskane” i tu zostali. Na terenie naszej gminy założyli rodziny, wychowali swoje dzieci i pomogli wychować wnuki. Takie małżeństwa powinny być wzorem jak żyć w miłości i poszanowaniu drugiej osoby. Promowanie rodziny stało się wymogiem naszych czasów więc mamy skąd czerpać wzory na udane pożycie małżeńskie” - powiedział Pan Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilków. Po przemówieniu nie zabrakło także wspólnego toastu oraz życzeń i kwiatów dla dostojnych Jubilatów. Pół wieku małżeństwa świętowali:

Państwo Jadwiga i Jerzy Bieganowscy z Pszenicznej

Państwo Romana i Eugeniusz Brzeźniakowie z Wilkowa

Państwo Marianna i Marian Dróżdżowie z Pągowa

Państwo Barbara i Jan Klusko z Bukowia

Państwo Marianna i Zdzisław Korczykowie z Bukowia

Państwo Zofia i Leopold Pyzochowie z Pszenicznej

Państwo Lidia i Józef Skubisowie z Idzikowic

Państwo Marianna i Marian Wojciechowscy z Bukowia

IMG_1429.jpeg IMG_1431.jpeg IMG_1436.jpeg IMG_1437.jpeg IMG_1440.jpeg IMG_1442.jpeg IMG_1434.jpeg

Po części oficjalnej uczestnicy spotkali się przy uroczyście nakrytym stole.Były ciasta, napoje oraz lampka szampana. Toczyły się serdeczne rozmowy, śpiew i wspomnienia, co stwarzało miłą atmosferę dla wszystkich gości.

 

Krystyna Bochniak 

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności