GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: sobota, 23-10-2021
Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

DZIEŃ KOBIET W GMINIE WILKÓW - 8 marca 2013 r.

IMG_1568.jpeg

Jedni mówią, że „niemodne”, drudzy że „komunistyczne”, że kobiety trzeba cenić na co dzień, a nie od święta. Cokolwiek by nie mówili, Dzień Kobiet jest niezwykle ważnym dniem. Są jednak panie, które uważają, że to miłe święto i postanowiły spędzić je razem.

Święto Dnia Kobiet zostało ustanowione w 1910 roku, przez Międzynarodówkę Socjalistyczną w Kopenhadze, w celu krzewienia idei praw kobiet oraz budowania społecznego wsparcia dla powszechnych praw wyborczych dla kobiet. Święto to szybko przyjęło się w całej Europie, w roku następnym obchodzono je już w Austrii, Danii, Niemczech, a potem również w Rosji. Z okazji tego jakże pięknego święta w  piątek 8 marca w Domu Kultury w Wilkowie został zorganizowany tradycyjny Dzień Kobiet.     Pomysłodawcą i głównym organizatorem spotkania był Zbigniew Reczuch sołtys Wilkowa. Prawdziwy mężczyzna nigdy nie zapomina o najbliższych mu paniach. Dlatego postanowiłem sprezentować mieszkankom Wilkowa wyjątkowy upominek i zorganizować spotkanie z okazji Dnia Kobiet - powiedział Sołtys

Po oficjalnym przywitaniu i wręczeniu kwiatów wszystkim Panią przez obecnego na spotkaniu Bogdana Zdyba Wójta Gminy Wilkowa, sala Widowiskowa Domu Kultury zmieniła się w typowe miejsce biesiadowania. Na stołach znalazło się wiele smakołyków, które umilały Paniom spotkanie. Po oficjalnym przywitaniu odbył się występ zespołu  „Pryzmat” z Namysłowa. Grupa wykonała zestaw piosenek biesiadnych.

Jestem bardzo miło zaskoczona wszystkim, co się tu dzieje. Pierwszy raz uczestniczę w tego typu imprezie i mam nadzieję, że nie ostatni. Mam nadzieję, że takie spotkania będą się odbywały jeszcze w przyszłości -  powiedziała Weronika Siębor z Wilkowa.

  Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności