Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 07-08-2022
Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

ZŁOTY KŁOS DLA „PAGRO”

Złoty Kłos Dla „PAGRO”

DSC01917.jpeg

14 lutego w Opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie zostały wręczone nagrody w konkursie „Złoty Kłos 2012”

      Ideą konkursu, który na terenie województwa opolskiego odbył się po raz osiemnasty, jest propagowanie nowych technologii produkcji roślin zbożowych i osiąganie wysokich plonów o odpowiedniej jakości oraz zwrócenie uwagi na problemy krajowych rynków zbóż.

P1010056.jpeg

     W tegorocznej edycji konkurs „Złoty Kłos 2012” ze względu na wymarznięcia na terenie województwa opolskiego pszenicy ozimej w 2012 r. nagradzana była tylko jedna kategoria „ kukurydza uprawiana na ziarno”. W tej kategorii do konkursu zostało zgłoszonych 25 producentów rolnych z terenu całego województwa opolskiego. Komisja Konkursowa składająca się z przedstawicieli Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie zgodnie z regulaminem wyłoniła laureatów i wyróżnionych. Pierwsze miejsce z konkursie zajęła spółka PAGRO z Pągowa natomiast wyróżnienie wśród producentów kukurydzy otrzymał Jarosław Grzesik z Pągowa.

Mariusz Jabłoński

inf. www.oodr.pl

Opis foto.                Fot. Andrzej Brzozowski

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności