GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 19-10-2021
Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

NIECODZIENNA WIZYTA W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W IDZIKOWICACH - 28 luty 2013r.

 

W dniu 20 lutego 2013 roku w Urzędzie Gminnym w Wilkowie odbyło się spotkanie Dyrektorów Szkół i Przedszkoli w sprawie podjęcia nauki w szkole przez dzieci sześcioletnie. W spotkaniu mieli uczestniczyć przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Opolu.

Ku zdziwieniu wszystkich na zebranie przyjechała sama Kurator Oświaty w Opolu Pani Halina Bilik. Pani Kurator poinformowała, że celem spotkania jest wsparcie dyrektorów w propagowaniu wcześniejszej edukacji sześciolatków, a poprzez Dyrektorów i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, wsparcie rodziców w podjęciu ważnej decyzji dotyczącej ich dzieci.

            Pani Kurator wysłuchała też Dyrektorów, którzy przedstawili zdanie i wolę rodziców w tej kwestii. Jeszcze tylko rok mogą decydować, czy dziecko rozpocznie wcześniejszą edukację, czy też pójdzie do szkoły jako siedmiolatek. W 2014 roku wyboru już nie będzie. Wszystkie dzieci sześcioletnie i siedmioletnie rozpoczną naukę.

Na zakończenie zebrania Pani Kurator wyraziła chęć odwiedzenia niektórych placówek oświatowych naszej Gminy. Najpierw w obecności Pana Wójta Bogdana Zdyba Pani Kurator odwiedziła nowo przebudowane i wyremontowane Przedszkole w Wilkowie, a następnie sprawiła miłą niespodziankę odwiedzając Szkołę i Przedszkole w Idzikowicach. Pięknie odnowione i wyremontowane obie placówki wywarły miłe wrażenie. Pani Kurator wyraziła ogromne zadowolenie z tego, że Organ Prowadzący tak bardzo dba o to, aby dzieci szkolne

 i przedszkolne miały jak najlepsze warunki do nauki. Niespodziewana wizyta nie trwała długo, ale na pewno zapisała się w naszej pamięci.

                                                                                              Dyrektor

                                                                                              Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

                                                                                              w Idzikowicach

                                                                                              mgr Krystyna Sochalska

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności