GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: poniedziałek, 24-01-2022
Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

FARMA WIATROWA W PĄGOWIE

 

Z końcem 2012 roku została oddana do użytkowania Farma Wiatrowa Pągów o łącznej mocy aż 52.275MW. Farma składa się z najnowocześniejszych i najwyższych turbin wiatrowych jakie do tej pory zainstalowano w Polsce.  Farma składa się z 17 elektrowni wiatrowych VESTAS V112, każda turbina charakteryzuje się max mocą  3,075 MW i jest osadzona na stalowych wieżach rurowych o wysokości 119 m. Turbiny Wiatrowe wyposażone są w trzy łopaty omiatające koło o średnicy 112 m  stąd nazwa V112, długość każdej z łopat to 56m. Energia elektryczna wyprodukowana na farmie oddawana jest do stacji energetycznej w Oleśnicy, energia transportowana jest podziemną linią kablową WN o niespotykanej dotąd w kraju długości ponad 22 km.

Właścicielem elektrowni wiatrowej jest koncern GDF SUEZ,  który zakupił  nowe turbiny od duńskiej firmy VESTAS. GDF SUEZ jest drugą w Europie i jednym z największych producentów energii elektrycznej na świecie.

Dzięki tej inwestycji do kasy Gminy Wilków co roku będzie wpływać podatek w wysokości 2% wartości budowli. Pieniądze uzyskane z podatku pomogą w szeroko rozumianej modernizacji wszystkich sołectw na terenie Gminy. 

 

 

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności