GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: czwartek, 28-10-2021
Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty

ZAKOŃCZENIE PRZEBUDOWY Z ROZBUDOWĄ WRAZ Z INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ PRZEDSZKOLA W MIEJSCOWOŚCI WILKÓW - 23 maja 2013 r.

 

                           „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”

 

ZAKOŃCZENIE PRZEBUDOWY Z ROZBUDOWĄ WRAZ Z INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ PRZEDSZKOLA W MIEJSCOWOŚCI WILKÓW.
 

   IMG_1918.jpeg

  23 maja odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego oraz rozbudowanego  przedszkola     w Wilkowie. Dzieci mogą korzystać z obiektu o powierzchni 410m2 spełniającego wszelki normy bezpieczeństwa. Przedszkole po remoncie zostało w pełni wyposażone, pomieszczenia są klimatyzowane jak również monitorowane.

Prace remontowe rozpoczęły się w  lipcu 2012 i trwały do końca 2012 roku. W tym czasie Wilkowskie Przedszkole funkcjonował w budyknu Domu Kultury w Wilkowie. Prace remontowo budowlane prowadziła wyłoniona w ramach przetargu firma MPM DEVELOPMENT SP. z o.o.  spośród  8 innych ofert. Przedmiotem prac było wykonanie rozbudowy obiektu, robót konstrukcyjno-budowlanych dotyczących kompleksowego remontu, wewnętrzne prace remontowe, termomodernizacja  oraz malowanie elewacji budynku. W pierwszym etapie prace obejmowały rozbudowę, kapitalny remont istniejącego wcześniej budynku przedszkola, natomiast zagospodarowanie terenu przy obiekcie, nowy piękny plac zabaw, był realizowany jako końcowa faza prac. Dokonano nasadzeń drzew i krzewów ozdobnych, które pięknie komponują się  z nowym budynkiem. Przedszkole posiada obecnie nowoczesną olejową kotłownię i solary. Dokonano również zmian w wewnętrznym układzie konstrukcyjno-funkcjonalnym obiektu.  Przed realizacją inwestycji przedszkole było jednooddziałowe. Obecnie dysponuje warunkami umożliwiającymi utworzenie drugiego oddziału, który zacznie funkcjonować od nowego roku szkolnego. W obecnym stanie przedszkole może przyjąć co roku ok. 50 dzieci, co stanowi dwukrotnie większe możliwości   w porównaniu z przedszkolem przed zmianami.

Całkowita wartości inwestycji wyniosła ok. 1,5 miliona zł. kwotę tę z własnych środków wyasygnowała Gmina Wilków.

Patrząc na piękne nowoczesne , usytuowane w cieniu wiekowych drzew Wilkowskie Przedszkole, trudno się dziwić, że jako sołtysa rozpiera mnie duma. Ale oprócz pięknego budynku przedszkola, w oczy rzuca się nowoczesny plac zabaw gdzie dzieci do woli mogą bawić się  na huśtawkach, sprężynowym koniku, powspinać się na drabinkach, podciągnąć na drążku, skorzystać ze zjeżdżalni, zaglądnąć do fantazyjnego pociągu ---powiedział Zbigniew Reczuch Sołtys Wilkowa.

Oficjalnego otwarcia obiektu dokonał Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilków, który wraz z Ireną Szajda Dyrektor Publicznego Przedszkola w Wilkowie oraz Wiesławem Kowalczykim Przewodniczącym Rady Gminy w Wilkowie, Grzegorzem Hubickim Wiceprzewodniczącym Rady Gminy w Wilkowie, Bogdanem Środoniem Radnym  Gminy Wilków, Stanisławem Gąsiorem Radnym Gminy Wilków, Arturem Nogą Radnym Gminy Wilków, Zbigniewem Reczuchem Sołtysem Wilkowa, Panią Agatą Błaszczyk przedstawicielką rodziców , jak również z przedstawicielami dzieci przecięli wstęgę. Nowy obiekt  poświęcił ksiądz kanonik Marek Górdziałek  proboszcz parafii p.w. św. Mikołaja w Wilkowie.

Dzisiejszy dzień niesie za sobą historyczne wydarzenie dla wsi Wilków. Mamy nareszcie przedszkole na miarę XXI wieku. Nastąpił długo oczekiwany moment przez społeczność naszej placówki, a także środowisko lokalne. Przenosi nas on w czasy naszego dzieciństwa i naszej młodości. Wszystko bowiem co prawdziwe i doniosłe, przeżywa się najgłębiej w wieku dziecięcym, właśnie w wieku przedszkolnym. Dzieje się tak, że cokolwiek się wówczas spotyka-spotyka się po raz pierwszy. To, kim jesteśmy i jak żyjemy w życiu dojrzałym, sięga tamtych dziecięcych lat. Jest echem tamtych wydarzeń. Dlatego tak ważne jest, by otoczenie, warunki lokalowe, klimat i atmosfera pobytu dziecka w przedszkolu były przyjazne dziecku i wspierały proces jego rozwoju. Dzieci, które będą miały możliwość do tak pięknego przedszkola uczęszczać, na pewno zachowają piękne wspomnienia z tych lat. Tego życzę swoim wychowankom ich rodzicom i moim współpracownikom.  -powiedziała Ireny Szajda  - Dyrektor Publicznego Przedszkola w Wilkowie.

IMG_1937.jpeg

Podczas otwarcia Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilków podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w  powstanie nowego obiektu przedszkola. Ciepłe słowa skierował w stronę wykonawcy Pana Marka Wróbla właściciela firmy MPM DEVELOPMENT SP. z o.o. z Namysłowa. Szczególnie podziękował Radnym Gminy Wilków za przygotowanie inwestycji oraz Pani dyrektor wraz z pracownikami za nieocenioną pomoc podczas prowadzenia inwestycji. Podczas przemówienia Wójt nie omieszkał gorąco podziękować rodzicom Wilkowskich przedszkolaków za pomoc w zorganizowaniu tej wspaniałej uroczystości, a jednocześnie przeprosił ich oraz ich pociechy za utrudnienia, które tak dzielnie znosili w czasie trwania rozbudowy tego pięknego obiektu.

Uroczystość oddania do użytku przedszkola wzbogaciły wspaniałe występy uczęszczających do niego dzieci, które przebrane w piękne stroje zaprezentowały swoje artystyczne umiejętności.

Pan wójt docenił kunszt małych artystów częstując przedszkolaków słodyczami.

 

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności