GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: sobota, 15-06-2024
Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Dużo zostało zrobione

dużo zostało zrobione1.jpeg

Jaka dla gminy Wilków była kończąca się kadencja 2010-2014 ?

Mijającą kadencję mogę ocenić jako bardzo owocną z uwagi na fakt, że w każdym roku z tych 4 lat udało się nam wykonać jedną dużą inwestycję i kilka pomniejszych. Przez ten czas zrealizowaliśmy różne projekty inwestycyjne na łączną kwotę piętnastu milionów złotych, z czego większość tych funduszy to pozyskane środki zewnętrzne.

Z której z tych zrealizowanych inwestycji jest Pan szczególnie dumny?

Niełatwo wyróżnić jedną inwestycję czy zrealizowane przez nas zadanie. Do mnie należało zadbanie o skuteczne pozyskanie środków zewnętrznych, następnie realizacja projektów i prawidłowe ich rozliczenie. Wierzę, że każda z zrealizowanej inwestycji dobrze służy lokalnej społeczności.

Ale przecież zawsze jest tak, że są jakieś priorytety czy inwestycje, na które długo się czeka lub bardzo trudno realizuje?

Najważniejszymi inwestycjami dla rozwoju naszej gminy oczywiście, że są wykonane inwestycje związane z budową sieci kanalizacyjnej w poszczególnych sołectwach. Lecz osobiście uważam, ze nasi mieszkańcy od dawna marzyli o nowoczesnym przedszkolu i kompleksie boisk wielofunkcyjnych jaki powstał przy wilkowskim gimnazjum. Ale również ważne, a może nawet dla naszych mieszkańców są też realizowane małe projekty jak na przykład zorganizowany w Domu Kultury w Wilkowie I Festiwal Kultury Ludowej, który został bardzo pozytywnie odebrany przez naszych mieszkańców i docierają do mnie głosy, że należy kontynuować tę inicjatywę.

Więc uważa Pan, że pozyskiwanie funduszy z UE jest podstawą rozwoju Gminy Wilków.

Aby sięgać po środki unijne, trzeba mieć przede wszystkim dobrych współpracowników, którzy zajmują się środkami unijnymi. Również należy pamiętać, że aby sięgać po granty z UE trzeba mieć własne środki budżetowe.

Jak Pana zdaniem powinna rozwijać się Gmina Wilków w następnych latach ?

Najważniejsze dla naszej gminy jest dopilnowanie aby z unijnego programowania 2014-2020, pozyskać jak najwięcej  Funduszy Unijnych. To będą ostatnie tak ogromne pieniądze jakie wpłyną do naszego kraju a my jesteśmy gotowi żeby jak najwięcej z tych środków pozyskać. I właśnie po to przygotowałem zespół ludzi żeby potrafił te pieniądze zdobywać. 

A bardziej szczegółowo?

Najważniejsze dla naszej małej ojczyzny jest w dalszym ciągu prowadzenie spraw związanych z porządkowaniem infrastruktury, gospodarka wodno - ściekowa oraz infrastruktura drogowa. W przyszłej kadencji planujemy rozbudowywać sieć kanalizacji na kolejne sołectwa. Obecnie wykonujemy projekt przebudowy dróg osiedlowych w Wilkowie, a realizacja tego projektu planowana jest na rok 2015. Również zawansowane są prace związane z budową chodników w miejscowościach Wilków i Jakubowice.

Za kilka dni wybory samorządowe. Co chciałby Pan powiedzieć mieszkańcom Gminy Wilków?

Pragnę zachęcić mieszkańców, aby poszli do wyborów i wybrali zgodnie ze swoim sumieniem najlepszego kandydata na radnego do Rady Gminy Wilków, Powiatu Namysłowskiego, Sejmiku Województwa Opolskiego czy Wójta Gminy Wilków.

 

Projekt i realizacja: © 2011-2024 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności