GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 24-07-2024
Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny

Konkurs Agro-Eko-Turystyczny Zielone Lato 2015 - roztrzygnięty

18 listopada w Polskej Nowej Wsi odbyła się konferencja podsumowująca konkurs Agro-Eko-Turystyczny  Zielone Lato 2015, której głównym tematem było uroczyste nagrodzenie wszystkich laureatów konkursu. 

Konkurs skierowany był do osób zajmujących się agroturystyką, hotelarstwem i gastronomią na terenach wiejsko-miejskich w województwie opolskim. Konferencja, w której wziął  udział Wójt Gminy Wilków – Bogdan Zdyb rozpoczęła się od zaprezentowania wszystkich gospodarstw i obiektów.  Oferty wypoczynku w gospodarstwach czy też obiektach hotelarsko -  gastronomicznych głównie adresowane są do turystów indywidualnych, rodzin lub małych grup turystycznych wychodząc naprzeciw nowym potrzebom w zakresie wypoczynku.

teraz-wies-2.jpeg

Tegoroczna edycja konkursu odbywała się w podziale na dwie kategorie:

  • najlepsze gospodarstwo rolne w regionie, w którym dodatkowym źródłem dochodu są usługi agroturystyczne,
  • najlepszy ośrodek świadczący usługi turystyczne oraz promujący produkt tradycyjny na terenie miejsko-wiejskim.

Do konkursu przystąpiło 13 gospodarstw agroturystycznych oraz 7 obiektów hotelarsko -  gastronomicznych zgłoszonych z terenu całego województwa opolskiego. Jego głównym celem jest odkrywanie i tym samym promowanie najlepszych obiektów turystyki wiejskiej, które na dzień dzisiejszy posiadają bardzo wysokie standardy oraz coraz lepsze oferty wzbogacone o różnorodne atrakcje. Podczas oceniania komisja kierowała się następującymi kryteriami: urządzenie i funkcjonowanie gospodarstwa/obiektu, jakość świadczonych usług, ekologiczny system oddziaływań; środowisko – człowiek, standard gospodarstwa/obiektu, zdrowa żywność, inwestycje w gospodarstwie/obiekcie związane bezpośrednio z prowadzoną działalnością, konkurencyjność ceny, szczególne atrakcje związane z gospodarstwem/obiektem i okolicą, aktywność w propagowaniu własnej oferty, znajomość języków obcych, promocja produktu tradycyjnego.

Strona-teraz-wies.jpeg

Komisja konkursowa przyznała I miejsce w kategorii: „Najlepszy Ośrodek Świadczący Usługi Turystyczne  Oraz Promujący  Produkt Tradycyjny Na Terenie  Miejsko - Wiejskim”  - Centrum Szkoleniowo - Rekreacyjnemu „Jakubus” z miejscowości  Jakubowice gmina Wilków i przyznała mu tytuł „ZŁOTA RÓŻA OPOLSKIEJ TURYSTYKI”.

Podczas dekoracji laureatów  wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, statuetki oraz nagrody finansowe i rzeczowe ufundowane przez współorganizatorów i darczyńców.  Oprócz tego Centrum Szkoleniowo - Rekreacyjne „Jakubus”  zostało specjalnie wyróżnione przez Bogdana Zdyba - Wójta Gminy Wilków. 

Mariusz Jabłoński

(inf. www.teraz.wies.pl)

Projekt i realizacja: © 2011-2024 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności